Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Türk Milletinin geleceğini tayin edecek Yeni Anayasa
İsmet BALKAN

İsmet BALKAN

Türk Milletinin geleceğini tayin edecek Yeni Anayasa

27 Aralık 2016 - 13:05

Yeni yayına başlayan Çanakkale TV Haber Portalinde banada bir köşe ayırmışlar. Bundan sonra haftalık olarak bu sayfada birlikte olacağız. Beni tanıyanlar Turizmci ve Siyasetci olarak bilirler bundan dolayı, köşe yazılarımı bir hafta Turizm, bir hafta Siyaset içerikli hazırlayacağım. 

İlk yazımı Türk Milletinin geleceğimizi çok büyük ölcüde ilgilendirdiğine inandığım Yeni Anayasa hazırlıklarına ayırdım ve direk olarak Şehitler Diyarı Çanakkale'den Türkiye Büyük Millet Meçlisinde, Türk Milletini temsilen seçilmiş MHP, AKP ve CHP Milletvekillerine açık mektup şeklinde seslenmek istiyorum.

         Türk Milletinin menfaatlerini korumak ve geliştirmek üzere seçilmiş siz değerli Milletvekilleri;

Türkiye Cumhuriyetinin yetiştirdiği sorumlu ve Türk Milletinin asil bir vatandaşı olarak, Türkiye Cumhuriyetinin geldiği bu noktada, sizlere bu açık mektubu yazma gereği duyuyorum. 

Öncelikle, Şehitler diyarı Çanakkale’de iki dönem İl Başkanlığını yapmış olmamdan dolayı, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekillerine seslenmek istiyorum

Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili;

Sizler hayat duruşunuzla, bölgelerinizde Milletimiz ve teşkilatlarımız tarafından takdir görmüş, Yüce Türk Milletini temsilen TBMM’ne vekilimiz olarak seçilmiş, nezdimizde saygın kişilersiniz. Biz Türk Milliyetçileri, Allah korkusu ile Ulu Önde Mustafa Kemal’in kurduğu ve Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in Siyasi yol haritasını belirlediği bir davanın temsilcileriyiz.  Milletimizin haklarını ve hukukunu size teslim etmiş olmamızın münasebeti ile sizden emanetimize sahip çıkmanızı istiyorum. Siz 47 yıllık bir geçmişe sahip Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili olarak, öncelikle Türk Milletine ve bu toprak uğruna şehit düşmüş evlatlarımıza karşı sorumlusunuz. Hiçbir makam sizi ülkemizin geleceğini karartmaya zorlamamalı, inanmadığınız ve tasvip etmediğiniz halde, sadece şahsi menfaat veya korkularınız ile hareket ederseniz, bilin ki Millet nezdinde mahkûm olacak ve tarih doğruları ortaya çıkarttığında yanlışlarınızın bedeli şahsi ve sizi sevenlerin vicdanlarında her geçen gün ağırlaşacaktır.

Siz den beklediğim Muhalefet Milletvekili olarak; Bu güne kadar Türk Ekonomisinde, Milli Eğitimde, Milli Savunmada, Sağlık Politikalarında ve en önemlisi her gün Şehit verdiğimiz bugünlerde, binlerce gencimizin canına mahal olan, yanlış politika yürütenlere yetkilerinizi devretmemeniz, bugün yetki sizde, bu yetkiyi Allah rızası için, Türk Milleti adına doğru kullanın. Benim gördüğüm, Milletimizin ve Seçmenizin düşüncesi bu yöndedir ve Ülkücü anlayışa yakışan da budur.

Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili;

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili olarak uzun zamandır Ülkemizin yönetimine yön vermektesiniz. Allah size bu yüce Milleti en üst makamda temsil etme fırsatı verdi,  bu güne kadar yapmış olduğunuz hayırlı işler için Allah razı olsun. Size Türkiye Cumhuriyetini, Demokratik Anayasamız doğrultusunda yönetim hakkı tanındı. Yapmış olduğunuz hayırlı işler ile birlikte, parti yönetiminizin; Özgür olması gereken Türk basınını güdümü altına almasını, özellikle 1 Kasım seçimlerinde kaynağı belli olmayan maddi olanaklar ile haksız üstünlük sağlamasını, Adaleti varlığının devamı ve hatalarının örtülmesi doğrultusunda etkilemesini, Gençlerimizin yarınlarımızı yüceltecek Çağdaş Eğitim yöntemleri ile yetiştirilmiyor olmasını, Rize'de Belediye Başkanınızın Atatürk büstünü kaldırmasını ve bunun gibi Türkiye Cumhuriyetinin temel ilkeleri ile ters düşen içraatlarınızı tasvip etmiyorum. Umarım iktidarınız boyunca, bundan sonra daha Demokratik yönetime kavuşmamıza katkı sağlarsınız. 

Mevcut Parlamenter sistemin, getirilmeye çalışılan sistemden çok daha Demokratik olduğuna inanıyorum. Milletten aldığınız yetkileri, her ne sebepten olursa olsun, tek bir güce devredilmesini doğru bulmuyorum. Sizi Milletvekili yemininize sadık kalarak, Türk Milletinin haklarına sahip çıkmaya, muhtemelen pazarlık masalarında alelacele hazırlanmış, Yeni Anayasa ile Türk Milletinin yarınlarının karartılmasına geçit vermemeye davet ediyorum.

Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili;

Ana Muhalefet Parti Milletvekili olarak, ülkemizde olup bitenden önemli derecede sorumlusunuz. Yetkilerinizin ulaşabildiği nokta doğrultusunda siyaset yapıyorsunuz. Fiili olarak yeterli görmemek ile birlikte, söylemleriniz Milletimizin yarınları acısından önem arz etmektedir. Türk Demokrasisinin geleceği ve Milletimizin gelecekte Atatürk Devrim ve İnkılapları doğrultusunda yaşaması her geçen gün kısıtlanmaktadır. Dikta edilmeye çalışılan Yeni Anayasa’ya karşı tavır aldığınızı memnuniyetle görmekteyim. Fakat kötü gidişata dur diyemeyecek acizlik içinde olunmasını da kabul etmiyorum. Haklı olunan konularda başarı elde edilemiyor, yol alınamıyorsa, orada ters olan mutlaka bir şeyler vardır.

Ana muhalefet Partisi Milletvekili olarak size düşen görev, öncelikle bugüne kadar kaybettiğimiz değerleri varlığınıza rağmen niye kaybettiğimizi tespit etmek ve gereğini yaparak, hiçbir şekilde partinizin temel ilkelerine ters düşecek yeni anayasaya geçit vermemenizdir.

Sayın Milletvekilleri,

Türk Milleti asil bir millettir, samimiyet ile temsil edildiğini gördüğünde gerekli desteği de mutlaka verir. Maalesef oluşturmaya çalıştıkları Global Dünya anlayışının en önemli hedef ülkelerinden olduğumuz malumumuzdur. Fakat unutulmamalıdır ki, bugün sahip olduğumuz bu topraklar ve Türkiye Cumhuriyetimiz Çanakkale ve Kurtuluş Savaşından Türk Milletinin zafer ile çıkacağına inanan asil atalarımız tarafından bizlere emanet bırakılmıştır.

Sayın Milletvekilim, bu mektubu benim gibi düşünen mevcudunun çok yüksek rakkamlarda olduğuna inandığım Ülkesini, Milletini canından çok seven ve çocuklarımızın ve torunlarımızın yarınlarda bu güzel vatan toprağında huzur içinde yaşamasını arzu eden Türk vatandaşları adına yazıyorum.  ‘’Bir insan geldiği yeri unutursa, gideceği yolda kaybolur’’ der büyüklerimiz. Alelacele getirilmek istenen yeni Anayasa Türk Milletinin menfaatine olmadığını ben görüyorum. Egemenlik Kayıtsız şartsız Türk Milletinindir, devir edilmemeli ve sorumluluktan kaçınılmamalıdır.

LÜTFEN YARINLARIMIZIN KARARTILMAYSINA MÜSAADE ETMEYİN.  

 

SAYGILARIMLA

 
 

Bu yazı 1819 defa okunmuştur .

Son Yazılar