Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
VALİ ORHAN TAVLI, ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİNDE ENGEL...

VALİ ORHAN TAVLI, ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİNDE ENGEL TANIMAYAN DOSTLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Engelli vatandaşlarımızın en temel ve evrensel hakları olan yaşama eşit, etkin katılmaları, insanımızda bu bilinci ve duyarlılığı oluşturmak için Ülkemiz ve Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

13 Mayıs 2019 - 10:45

Vali Orhan TAVLI, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Engelli vatandaşlarımızın en temel ve evrensel hakları olan kimseye muhtaç olmadan yaşama eşit, etkin katılmaları, sorunlarına farkındalık yaratmak için düzenlenen etkinliğe; Vali Orhan TAVLI, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Gültekin Yıldız,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular, protokol üyeleri, Engelli dernekleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte; Vali Orhan TAVLI, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular günün anlam ve önemine uygun birer konuşma yaptılar.

Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında düzenlenen etkinlikler Zihinsel Engelliler Derneğinin Folklor gösteriminin ardından Yenice Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğümüzden hizmet alan özel bireylerin Halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Engelli Vatandaşlarımızın neşe içerisinde geçirdiği programda Vali Orhan TAVLI, Yenice Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğümüzden hizmet alan özel bireyler tarafından yapılan hediyelik eşyalarının sergilendiği kermesi de gezdi.

Düzenlenen etkinliklerin, yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımızın sorunları hususunda toplumsal duyarlılığı arttırmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyoruz.

Bu haber 559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONA'DA SEVİNDİRİCİ HABER
KORONA'DA SEVİNDİRİCİ HABER
ÇANAKKALEDE 65 YAŞ ÜSTÜ SAHİLDE BAYRAMLAŞTI
ÇANAKKALEDE 65 YAŞ ÜSTÜ SAHİLDE BAYRAMLAŞTI