Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ VE SEYİR TERASI ÇANAKKALE RADAR...

RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ VE SEYİR TERASI ÇANAKKALE RADAR TEPESİNDE YÜKSELİYOR

Vali Orhan TAVLI, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca ödeneği gönderilen Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapım işine başlanan Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

22 Mayıs 2019 - 10:11

İlimizdeki karasal – sayısal yayınların modern cihazlarla yapılmasının amaçlandığı proje kapsamında inşaatı devam alanda incelemelerde bulunan Vali Orhan TAVLI’ya,  Vali Yardımcısı-Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü tarafından bilgi verildi.  

34.200.000,00 TL bedelli Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından karşılanan ve  İl Özel İdaresi tarafından  Mart 2017 tarihinde Kalabaklı Köyü Radar Tepesi mevkiinde yapımına başlanan Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde; eşsiz bir manzaraya sahip restoran, Proje kapsamında teknik hacimler, cihaz odaları ve verici kulesi yer alacak.

14.000 M2 inşaat alanına sahip Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde vatandaşımızın kaliteli vakit geçirmesine olanak sağlayacak yürüyüş yolu ve sosyal alanlar bulunacak.

İncelemeler sonrasında bir açıklama yapan Vali Orhan Tavlı, "2020 Yılında bitirilmesi planlanan, Çanakkale’nin Sosyal yaşam ve ekonomisine büyük katkı yapacak olan Karasal-Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi için Çanakkale Valiliği olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Bu haber 1380 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATİL KUYRUĞU UZADIKÇA UZADI!
TATİL KUYRUĞU UZADIKÇA UZADI!
ALTIN ALACAĞINI SÖYLEDİ BİLEZİKLERİ ÇALIP KAÇTI!
ALTIN ALACAĞINI SÖYLEDİ BİLEZİKLERİ ÇALIP KAÇTI!