Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÖLÇEK MODERN KÜTÜPHANEYİ İNCELEDİ

ÖLÇEK MODERN KÜTÜPHANEYİ İNCELEDİ

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve beraberindekiler yapımı hızla devam eden yeni halk kütüphanesi tadilatında incelemelerde bulundu.

10 Ekim 2019 - 15:04

Ölçek yatırımlara yönelik inceleme gezilerini sürdürüyor. Son olarak eski Arkeoloji müzesinin olduğu alanın il halk kütüphanesine devri ile tadilatına başlanılan yeni modern halk kütüphanesinde incelemelerde bulundu.

Kütüphanenin yeni yerinde yapılan tadilat ile ilgili yetkililerden bilgi alan Ölçek inceleme gezisi sonrası yaptığı açıklamada; “ Barbaros Mahallemizde bulunan  Arkeoloji Müzesinin il halk kütüphanesine devredilmesinin ardından binanın tadilat ve iş düzenlemesinin sonuna yaklaşılmıştır. Daha önce Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan alanda bulunan eserler Troia Müzesinin yapılmasının ardından modern Troia Müzesine taşınmıştır.  Kordon boyunda bulunan  İl Halk Kütüphanesi Hizmet binasının depreme dayanıksız olması sebebiyle yıkım kararı alınmış mevcut Kütüphane Troia Caddesindeki yerinde 3 yıldır okuyucu hizmeti vermekteydi.  Bu durum genel değerlendirme yapılarak müze binasının yeniden hizmete kazandırılması modern kütüphanecilik hizmetleri verilebilmesi için tadilat ve bakıma alındı. Çanakkale’mizin Türkiye sıralamasına göre okuyucu sayısı hizmet kalitesi açısından iller arasında ilk 7. Sırada olması ve okuyan kent olma özelliği nedeniyle hükümetimiz ve bizler için kütüphanenin önemi çok önem arz etmekteydi. Bu bağlamda toplam 6760 metrekarelik alanda bulunan binasının ve 1475 metrekare kapalı alanı bulunan binanın tadilatı ve düzenlenmesinin sonuna gelinmiştir.  Yıl sonuna kadar 200 metrekarelik ayrı çocuk bölümü, 400 öğrencimizin rahat ders çalışacağı, genç ve yetişkin bölümü, etüt ve kurs salonları, sesli ve sessiz çalışma salonları, kafetarya, okuyucunun gün boyu rahat mekanlarda kitaplarını okuyabileceği günlük gazeteleri takip edebileceği geniş alanlar bulunacağı modern halk kütüphanemiz yeni yerinde hizmete girecektir” dedi.

Bu haber 452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATİL KUYRUĞU UZADIKÇA UZADI!
TATİL KUYRUĞU UZADIKÇA UZADI!
ALTIN ALACAĞINI SÖYLEDİ BİLEZİKLERİ ÇALIP KAÇTI!
ALTIN ALACAĞINI SÖYLEDİ BİLEZİKLERİ ÇALIP KAÇTI!