Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"MEMLEKETİN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN EL BİRLİĞİ İLE GÖREV YAPACAĞIZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek,bugün Demokrat Parti Çanakkale İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

06 Kasım 2019 - 18:23

DP İl Başkanı Nail Babacan ilke görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Demokrat Parti ülkemizin vazgeçilmez partilerindendir” dedi.

Ziyarette ilk konuşan DP İl Başkanı Nail Babacan oldu. Babacan yapmış olduğu konuşmasında, “Cumhuriyetin kurucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti, memleketin, cumhuriyetin korunması, halkın huzurunun sağlanması için görevlendirilmiş, görev yapan kişileriz. Demokrasiden, cumhuriyetten, Atatürk ilkelerinden taviz vermeden, CHP ile aynı görüş altındayız. Memleketin bütünlüğünü sağlamak için el birliği içinde görev yapacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ise ülkemiz ağır sorunlarla karşı kaşıya dedi ve sorunların bir kısmını sıraladı. Erkek yapmış olduğu açıklamada, “Demokrasi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Demokrat Parti ülkemizin vazgeçilmez partilerindendir. Temel ilkeler çerçevesinde birlikte mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de Demokrat Parti’nin Türkiye için önemli bir demokrasi manifestosu hazırlıkları var. Bu çok önemlidir. Bizim her zaman söylediğimiz gibi, gelinen noktada ülkemiz ağır sorunlarla karşı karşıya. Dış politikada, eğitimde, adalette, toplumsal barış noktasında… Bu sistem sorunlarımızı çözmüyor, ağırlaştırıyor. Türkiye’nin doğru ve parlamenter sisteme dönmesi için mücadele edeceğiz. İşsizlik ve yolsuzluk oldukça büyüdü. Boş tencere ve mutfaktaki yangın sürekli büyüyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum