Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİN EN HIZLI ŞEKİLDE KAMUOYUNA ULAŞMASINDA GAZETECİLERİMİZİN ROLÜ BÜYÜKTÜR"

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİN EN HIZLI ŞEKİLDE KAMUOYUNA ULAŞMASINDA GAZETECİLERİMİZİN ROLÜ BÜYÜKTÜR"
10 Ocak 2020 - 13:30

Basının, haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu belirten Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Doğan, “Basın mensupları kurumlarla halk arasında sağlıklı bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin ve insan haklarının korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir” dedi.

Basın özgürlüğünün demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi adına çok önemli olduğunu vurgulayan Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın mensupları, görevlerini yerine getirirken her türlü övgüyü hak etmektedir.

Ülkemizin ve bölgemizin problemlerini, gerçekleştirilen hizmet ve yatırımları, günün en sıcak gelişmelerini kamuoyuna aktaran, etkin, akılcı çözüm önerileriyle toplumsal mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında adeta bir köprü görevi üstlenen basın mensuplarının yapmış oldukları objektif haberler ile yorum ve görüşler bizlere ve kamu yöneticilerine de önemli faydalar sağlamaktadır.

Çağdaş, çoğulcu ve katılımcı bir demokrasinin inşasında, düşünce ve vicdan hürriyetinin kurumsallaşmasında basın kuruluşları etkin ve işlevsel bir rol oynamaktadır. İlçemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesi için yaptığımız çalışmaları halkımıza duyuran; vatandaşlarımızın sorunlarını da bize ileterek her kesime kulak verebilmemizi sağlayan yerel basın mensubu dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için büyük fedakârlıklar içerisinde ve zaman zaman zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum