Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDE ANLAMLI TÖREN

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Yerel Yönetimler, Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları ortaklığında yürüttüğü “Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi 4 Projesi” kapsamında; eski hükümlülerin istihdamı konusundaki olumsuz önyargının giderilmesi konusunda farkındalık arttırmak ve sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek için ülke genelinde “Karanlığı Aydınlananlar” isimli öykü yarışması düzenlendi.

DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDE ANLAMLI TÖREN
26 Kasım 2019 - 14:19

Öykü yarışmasında “Ne İş Yapacaksın?” isimli öyküsü ile  Marmara Bölgesinde üçüncü olan Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlüsü M.B.’ye Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen törenle Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer KARİŞİT tarafından ödül verildi. Yarım altın ile ödüllendirilen M.B. öykü yarışmasına konu olan hikayesinin gerçekte yaşanmış bir hikaye olduğunu kişilerin hayali isimler olduğunu yarışmayı görsel medya aracılığı ile öğrenerek dahil olduğunu, denetimli serbestlik altında bulunmakla birlikte şu anda bir kurumda kamu çalışanı olarak yaşamına devam ettiğini ifade ederek, yetkililere teşekkürlerini sundu.

Gerçekleştirilen ödül töreninin ardından Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu tarafından denetimli serbestlik yükümlülerinin toplumla bütünleşmelerini sağlamak, sosyal davranışlarını ve becerilerini geliştirerek uyumlu birer birey olmalarını sağlamak amacıyla ebru atölyesi açılışı yapıldı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer KARİŞİT, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Yemliha KARAKOÇ, İdare Mahkemesi Başkanı Güney AKÇER, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Üyeleri, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları ile yükümlülerin katılımı ile düzenlenen açılış töreninde yükümlüler tarafından yapılan çalışmalar ilgiyle izlendi.

 Haftanın bazı günlerinde 152 saat sürecek olan ebru kursu ile toplumun dezavantajlı kesimini oluşturan yükümlülerin ebru kursuna katılımları ile  özgüven sahibi, stresle, öfkeyle baş edebilen, sorun çözme yeteneğine haiz, doğru iletişim kurabilen, kendisine zarar verecek şeylerin farkında olan, bağımlılık yapıcı maddelerden uzak duran bireyler olarak topluma kazandırılmaları hedeflenmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum