Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇANAKKALE’DE 77 BİN ÖĞRENCİ İÇİN DERS ZİLİ ÇALDI

ÇANAKKALE’DE 77 BİN ÖĞRENCİ İÇİN DERS ZİLİ ÇALDI

3 Aylık Yaz Tatilinin Ardından, Resmi Ve Özel Okullarda Olmak Üzere 18 Milyonun Üzerinde Öğrenci Ve 1 Milyonu Aşkın Öğretmen, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Başladı.

09 Eylül 2019 - 13:43

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Ve İlköğretim Haftasının Başlaması Dolayısıyla Bütün İllerde Törenler Düzenlendi. Çanakkale’deki Resmi Tören Cevatpaşa Ortaokulunda Düzenlendi. Törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlgili Daire Müdürleri, Öğretmen Ve Öğrenciler Katıldı.

Bir konuşma yapan Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle 310 okulumuzda görev yapan 5 bin 500 öğretmenimizin, 77 bin öğrencimizin ve velilerimizin sevinç ve heyecanına yürekten katılıyoruz. Bu güzel günde bizimle olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bir ülkenin kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergelerinden biri; o ülkenin eğitime verdiği önem ve eğitim sistemidir. Bugün, teknolojide, kültür ve sanatta, iktisadi kalkınma düzeyinde önde gelen ülkelerin tamamı bu gelişme ve ilerlemeyi kuşku yok ki eğitim ve öğretime verdikleri öneme borçludurlar. Dolayısıyla bir ülke için yapılabilecek en önemli yatırım, hiç kuşkusuz insan kaynağına, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır” şeklinde konuştu.

Öte yandan, 9 Eylül tarihi itibari ile başlayan yeni eğitim-öğretim yılında ilk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek. 1. dönem ise 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.

Bu haber 464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MART KAPIDAN BAKTIRIP KAZMA KÜREK YAKTIRACAK!
MART KAPIDAN BAKTIRIP KAZMA KÜREK YAKTIRACAK!
ÇANAKKALE- LAPSEKİ KARAYOLUNDA FECİİ KAZA!
ÇANAKKALE- LAPSEKİ KARAYOLUNDA FECİİ KAZA!