Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ZİRAAT ODASI’NDAN ÜRETİCİYE DESTEK!

ZİRAAT ODASI’NDAN ÜRETİCİYE DESTEK!

Bayramiç Ziraat Odası hiç kar elde etmeden geliş fiyatına getirilen buğday, arpa, yulaf ve tritikale tohumlarını üreticiyle buluşturmaya devam ediyor.

17 Ağustos 2019 - 10:17

Yaklaşan Ekim dönemi nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yılda Bayramiç Ziraat Odası üreticiye aracılık ederek bölge iklim koşullarına uygun sertifikalı buğday, arpa, yulaf ve tritikale tohumu üreticiyle buluşturacak.

Konuyla ilgi bilgi veren Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail PEHLİVAN;

Üretici her gecen gün artan maliyetler altında ezilmekte. Yükselen mazot, gübre fiyatları maliyeti de yükseltiyor. Ziraat Odası olarak bizlerde hiç bir kar elde etmeden direk üreticiye bir nebzede olsa destek olmak için anlaştığımız bir şirketten mavi sertifikalı 1. sınıf sertifikalı buğday, arpa, yulaf ve tritikale tohumu getiriyoruz. Bu cins tohumlar bölgemiz koşullarında en yüksek verim alınan ürünler. Her koşulda üreticiye destek olmak için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin kalkınmasında önemli katma değer sağlayan çiftçimize oda olarak desteğimiz sürecek.

Nakliye ücreti odamız tarafından karşılanmakta olup, herhangi bir kar amacı gütmeden odamıza geliş fiyatları ile üreticimize sunulmaktadır. Tohum almak isteyen üreticilerimizin en geç 5 Eylül 2019 tarihine kadar odamıza ihtiyaçları doğrultusunda taleplerini bildirmeleri ve ücretlerini yatırmaları gerekmektedir” dedi.

Oda Tarafından Getirilecek Olan Buğday Tohum Çeşitleri ve Fiyatları: Saraybosna, Alka, 2,02 TL

Saban(Kılçıklı), Köprü(Kılçıklı), Yüksel(Kılçıklı), Flamura 85(Kılçıklı), Gelibolu(Kılçıklı), Kate A1, Pehlivan, 1,92 TL

Arpa Tohum Fiyatları: Harman(2 Sıralı), Hasat (2 Sıralı) 1,92 TL,

Bravo (2 Sıralı) 2,12 TL,

Yulaf Tohum Fiyatları: Kahraman, 2,12 TL

Tritikale Tohum Fiyatı:Tatlıcak 97, 2.05TL'dir.

Reklam
Bu haber 269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x