Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
TURAN, İSTANBUL’DA YAŞAYAN ÇANAKKALELİLER İLE BİR ARAYA...

TURAN, İSTANBUL’DA YAŞAYAN ÇANAKKALELİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İstanbul’da yaşayan Çanakkaleliler ile bir araya geldi.

17 Haziran 2019 - 11:09

İstanbul Başakşehir M.Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ”Türkiye’mizin her karışı kıymetlidir fakat Çanakkale bam başka. Türkiye’miz bir kitap olsa ön sözü Çanakkale olur. Çanakkaleli olmaktan, Çanakkale vekili olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Meclis çalışmalarına değinen Turan,” Mecliste bir çok kanunu Cumhur ittifakı partileri ile beraber yoluna koyuyoruz. Askerlik yasası bunlardan bir tanesi. Geçen hafta görüşmelerine başladık. Önemli bir konu olduğu için tüm partilerle görüşelim bakanımız brifing versin onların tekliflerini alsın ortaya çıkan tabloyu beraber değerlendirelim istedik. Örneğin, Cumhurbaşkanımıza verilen askerlik süresi arttırma, azaltma yetkisi kaldırılsın gibi teklifler var. Tamam kaldıralım kardeşim, derdimiz üzüm yemek. Dediler ki bedelli askerlikle ilgili bedeli belirleme yetkisi Cumhurbaşkanında olmasın, tamam olmasın kardeşim. ayrıca,  Dedik ki bakayadan ceza alan insanlar var, askere gitmişlerse bu cezaları silinsin. eyvallah. bu ve  buna benzer tüm konuları revize edip bu hafta bu teklifi yasalaştırmak istiyoruz. inşallah Salı günü başlayacağız görüşmeye. 84 madde uyum içerisinde çok uzamadan geçer . Ardından yargı paketimiz olacak. bir çok alanda af çok soruldu. af herkesin ortak kanaatin oluşması gerekiyor. başta MHP’nin talepleri var bizim taleplerimiz var. Tüm talepler baş tacı ama mağdurun hakkını kollayarak, toplumun genel kanaatini kollayarak bir karar vermek durumundayız. ceza infaz yasasındaki değişiklik bu talepleri karşılayabilir mi diye düşünüp adım atmak için bakanlığımız vekillerimiz çalışıyorlar. Bunu da inşallah yasalaştıracağız” dedi.

Turan,” Mesela S-400 ile ilgili süreçte  arkadaş gerekçe odur budur ama S-400 ile ilgili karar verecek olan bu milletin kendisidir. Bizim başka taraftan Amerika başta olmak üzere başka ülkelerden izin alma mecburiyetimiz yok. Kaldı ki bu S-400’ler bir saldırı değil savunma mekanizması en genişmiş mekanizmalar. Bizim hemen güneyimizde büyük bir savaş var tekbir almak zorundayız Kıbrıs’ın etrafında tüm Avrupa devletlerin donanması var bir gerginlik var tekbir almak durumundayız tekbir alırken de o kararı ancak Türkiye kendisi verir” dedi.

Reklam
Bu haber 311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANNESiNiN BAHÇESiNDE DEFiNE AVCILIĞI
ANNESiNiN BAHÇESiNDE DEFiNE AVCILIĞI
AFAD:
AFAD: "ÇANAKKALE'DE 127 TOPLANMA ALANI VAR"