Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
TURAN, BİGA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

TURAN, BİGA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakakle'nin Biga ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

26 Temmuz 2019 - 16:56

Biga’da bir düğün salonunda yapılan muhtarlar buluşmasında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan” İstiyoruz ki muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla önümüzdeki 4-5 yılın planlamasını yapalım, herkes önüne baksın. Polemikten, kavgadan, gerginlikten uzak, iş yapan üreten insanlar olmak istiyoruz. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz Sayın Erdoğan 4 sene bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Bizler 4 sene bu ülkenin vekiliyiz, grup başkanvekiliyiz. Muhtarlar seçimlerini bitirdi, belediyeler bitirdi. Yani önümüzde 4 sene tertemiz dönem var. Herkes söyleyeceğini söylesin, talebini iletsin. Bizler konuşmaya değil, dinlemeye geldik” diyerek sözlerine başladı. Çanakkale’de her köyümüze şerefle, onurla gidiyoruz. Kıyas yaptığımızda birkaç yıla göre çok büyük mesafe aldığımızı görüyorum. Muhtarlarımızla seçimden sonra bir araya gelmeyi önemsedik. Çünkü muhtarın ne olduğunu iyi bilen insanlarız. Demokrasimizin en özel biriminde, bir anlamda kılcal damarlar görevi yapan seçilmiş kıymetli kişiler. Muhtarların derdi bizim derdimizdir dedik. Bu toplantılardan çıkan talepler doğrultusunda Ankara’ya bunları götürdük. Muhtarların özlük hakları, maaşları, sigortaları hepsini yoluna koyduk. En son İç İşleri Bakanlığında Muhtarlar Genel Müdürlüğü olmak üzere kıymetli birimler kurdurduk. Siz söylediniz, talep ettiniz biz yaptık ve çok büyük mesafe aldık. 10-15 sene önceye göre muhtarların şartları, duruşları çok daha kıymetli hale geldi. Ama daha önemlisi; biz muhtarın seçilerek gelmiş olmasından kaynaklı kıymetini iyi bilen insanlarız. Sayın Cumhurbaşkanımız; ‘Muhtarı üzen, beni üzer’ diyor. Bende diyorum ki; ey il müdürlerimiz, ey bürokratlarımız, ey teşkilatlarımız; muhtarı üzen Bülent Turan’ı da üzer. Bizi üzmeyeceksiniz, 5 seneyi beraber planlayacağız, çalışacağız” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu” Bizler biliyoruz ki;  köylerde, mahallelerde sizler bizim aslında ellerimiz, kulaklarımızsınız. Belediye Başkanlarımızla, İl Genel Meclis üyelerimizle ve sizlerle birlikte hizmetkar olmak için bir yıl önce onayınızı istedik. Ve Biga bizi yalnız bırakmadı. Şimdi, 4 yıl daha iktidardayız. 4 yıl daha Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Grup Başkanvekilimizle, benimle, çok kıymetli il müdürlerimizle, 5 yıl da belediye başkanlarımızla Biga beraber.

Biz her zaman hizmetkarınız olmaya ve sizlerin taleplerini yerine getirmeye, Bigamız için çalışmaya devam edeceğiz. Telefonumuz 7 gün, 24 saat açık. Bazen açamıyoruz ama muhakkak geri dönüyoruz. Dönemediğimizde mutlaka danışmanlarımız dönüyor. Bilin ki Allah ömür verdiği sürece, Biga’mızın Çanakkale’mizin hizmetkarı olmaya da devam edeceğiz. Çok teşekkür etmek istiyorum bir kez daha bizlerle birlikte olduğunuz için” dedi.

Reklam
Bu haber 679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANAKKALELİ UZMAN ÇAVUŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ÇANAKKALELİ UZMAN ÇAVUŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MOTORSİKLETTEN DÜŞEN ADAM HAYATINI KAYBETTİ
MOTORSİKLETTEN DÜŞEN ADAM HAYATINI KAYBETTİ