Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
MUTAN; "DUYUMLARIM VAR, BİRİLERİNİN ADAYLIKLARI...

MUTAN; "DUYUMLARIM VAR, BİRİLERİNİN ADAYLIKLARI DEĞİŞEBİLİR"

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan düzenli olarak gerçekleştirdiği aylık basın toplantılarına devam ediyor.

06 Şubat 2019 - 14:14

Kepez Belediye başkan adaylığı için açıklanan isimlerin her an değişebileceğini açıklayan Mutan, bu konuyla ilgili duyumları olduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Mutan, hangi adayı destekleyeceği konusunda ise; ““Ben şuan 19 Şubat tarihini bekliyorum. Adaylar bir netleşsin. Daha geçen ay Gökhan Bayram İYİ Partinin adayıydı. Sonra ilden bir açıklama geldi, bir kumpasa denk getirildi, öyle yollandı. Evet, Gökhan Bayram bu işi yapar dedim mi? Dedim. Benim paydamda Kepez zarar görmesin var. Bu işi yapabilecek adamlar burada yönetime gelsin. Benim tek derdim bu. Şu adaylar bir netleşsin. Gökhan Bayram bağımsız adaylığını açıkladı, bağımsız adaylık zordur diye kendisine de söyledim. 19 Şubat tarihinde adaylar YSK’ya bildirilsin, netleşsin Mart başında bende gerekeni yaparım. Siz zannediyor musunuz ki şu an AK Parti adayı Alper Altınok, belki de değişecek. Ötekinin adayı Birol, belki değişecek bilemiyorum.” dedi.

Kepez’in 2018 sonu itibariyle nüfusunun yüzde 9.75 oranında arttığını açıkladı. Kepez Belediye Başkanı Mutan yaptığı konuşmada; “Adrese Dayalı Nüfus ölçümlerine göre; Kepez’in 2017 sonu itibariyle nüfusu 25 bin 544 iken; 2018 sonu itibariyle nüfusumuz 28 bin 34 kişiye ulaştı. Bir yıl içerisinde nüfusumuz 2 bin 490 kişilik artışla, yıllık artış oranıyla yüzde 9,75 oranında artış gerçekleşmiştir. Türkiye’nin en büyük belde belediyesi olarak Kepez; Çanakkale’nin il genelindeki nüfus oranı 10 bin kişi artarken; yüzde 25 oranında Kepez’e gelmiş bulunuyor. Çanakkale’ye gelen göçün dörtte biri böylece Kepez’i tercih ettiği görülüyor” dedi.

Mevcut siyasi partilerinde Kepez adaylarında değişiklik yapacaklarına dair duyumu olup olmadığı sorusuna yanıt veren Ömer Faruk Mutan; “Seçim Kuruluna verilsin liste bir kesinleşsin. Süleyman Demirel’in dediği gibi ’24 saat Türk siyasetinde çok uzun bir süredir.’ Ben hep temkinli davrandım, bekliyorum. 25 yıldır aktif siyaset içerisinde olan birisiyim. Böyle bir değişimlerin yaşanacağını tahmin edebiliyorum. Mart ayı başında bu konudaki açıklamalarımı net bir şekilde yapacağım. Sadece kesin adayları bir görmek istiyorum. Değişiklik olabilir mi? Her şey olabilir. Ben hala İYİ Parti ve CHP’nin bir takım yerler ile ilgili işbirliklerinin gündeme gelip, bir takım yerlerde birilerinin çekileceği, birilerinin bir yerlerden aday gösterileceğini düşünüyorum. Duyumlarım mı var derseniz evet bu konuda duyumlarım var. Olmayabilir, uzlaşamayabilirler onu da bilemem" ifadelerini kullandı.

Bu haber 612 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 İLDE HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!
15 İLDE HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!
ÖZGÜRLÜK PARKI VE GÜZELYALI HALK PLAJINDA DA SALGIN HASTALIK RİSKİNE KARŞI ÖNLEMLER ALINDI
ÖZGÜRLÜK PARKI VE GÜZELYALI HALK PLAJINDA DA SALGIN HASTALIK...