Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

LAPSEKİ BELEDİYESİ YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Lapseki Belediyesi tarafından toplanan yardımlar depremzedelere gönderildi.

07 Şubat 2020 - 11:36

Lapseki Belediyesi, Kızılay ve AFAD işbirliği ve koordinesinde ilçede düzenlenen Elazığ'a yardım kampanyasında toplanan malzemelerin bulunduğu TIR, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve gönüllü vatandaşlar tarafından uğurlandı.

AFAD yetkililerinin önerileri doğrultusunda en çok ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı ve kuru gıda konusunda yardım kampanyası başlatan Lapseki Belediyesi, vatandaşların yoğun ilgi göstermesiyle kısa sürede binlerce yardım malzemesi topladı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada ''Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Elazığ ve Malatya'da mağdur olan vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını karşılayacakları malzemeler gönderiyoruz. İnşallah bu malzemeler vatandaşlarımıza ulaştırılarak ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bu yardım kampanyasına katılarak desteğini esirgemeyen değerli Lapsekililere ve kampanya boyunca özveriyle çalışan personelimize çok teşekkür ediyorum.'' dedi.

 

Kaynak: Lapseki Tv

YORUMLAR

  • 0 Yorum