Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KEMOTERAPİ ÜNİTESİ YENİ YERİNDE

2012 yılından bu yana hizmet veren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde bulunan kemoterapi ünitesi 17 koltuk kapasitesi ile yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede aylık 450-500 hastaya onkoloji tedavisi uygulandığı belirtildi.

KEMOTERAPİ ÜNİTESİ YENİ YERİNDE
02 Eylül 2021 - 11:22
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sosyal medyada konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kemoterapi ünitesi yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

2012 yılından bu yana hastane bünyesinde hizmet veren kemoterapi ünitesi 17 koltuk kapasitesi ile yeni yerinde yeni ekibiyle halkımıza kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Daha geniş ve konforlu alana taşınan kemoterapi ünitesi ayrı bir girişle sadece onkoloji hastalarının kullanımına ait olarak düzenlendi. Pandemi tedbirleri çerçevesinde günde 20 ila 30 hastamızın günübirlik tedavilerinin uygulandığı kemoterapi ünitesinde aylık 450-500 civarı onkoloji hastamıza tedavileri uygulanıyor.
Onkoloji Uzmanı ve 6 hemşire kadrosuyla hizmet veren kemoterapi ünitesinde yarı otomatik sistemle kemoterapi tedavisi uygulanmaktadır” ifadeleri yer aldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum