Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
KADINLAR PAZAR FİLESİ ÖRÜYOR

KADINLAR PAZAR FİLESİ ÖRÜYOR

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde alışveriş filesi ören mahalleli kadınları Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ziyaret etti.

14 Ocak 2019 - 14:48

File seferberliği başlatan kadınlar tamamen örgüden, el emekleriyle file yaparak hem alışverişlerde, pazarda file kullanımının artmasına hem de çevre duyarlılığının gelişmesine katkı sunuyorlar.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Fevzipaşadaki kadınlarımıza atölye oluşturarak file yapımını öğrettiler. Bu fileleri biz de Belediye olarak alacağız ve pazarda değerlendireceğiz. Vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacağız. Buradaki amaç naylon poşet yerine file kullanımını sağlamak. Aynı zamanda bu proje Fevzipaşa Mahallemizdeki kadınlara iş imkanı oldu, hem de çevreye duyarlılığımızı ortaya koymuş olduk. Çanakkale halkı, naylon poşet kullanmama konusuna çabuk adapte olur. Bez torba siparişini de verdik. Bu fileleri yapmaya devam edeceğiz. Kadınlarımıza bir iş olacak ve çevreye karşı duyarlılık oluşturmuş olacağız. Daha sonra şöyle bir planlamamız var; Evlerdeki gazeteleri toplayıp, onlardan kese kağıdı yapacağız. Patates, soğan gibi ürünler için bu kese kağıdı kullanılacak. Bu sayede hem gazetelerin geri dönüşümünü sağlayacağız hem de naylon poşetten bir kez daha kurtulmuş olacağız. Bu bir başlangıç. Eğitmenimiz Altın Yıllar Yaşam Merkezinden Osman Hikmet Türen hocamız. Kadınlarımız bu srüece hemen adapte oldular. Gayet güzel yapıyorlar." dedi.

Başkan Gökhan, ziyarette file ören kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu haber 700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MART KAPIDAN BAKTIRIP KAZMA KÜREK YAKTIRACAK!
MART KAPIDAN BAKTIRIP KAZMA KÜREK YAKTIRACAK!
ÇANAKKALE- LAPSEKİ KARAYOLUNDA FECİİ KAZA!
ÇANAKKALE- LAPSEKİ KARAYOLUNDA FECİİ KAZA!