Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İYİ PARTİ RIDVAN UZ BAŞKANLIĞINDA BİGA'DA TARIMI MASAYA YATIRDI

İYİ PARTİ RIDVAN UZ BAŞKANLIĞINDA BİGA'DA TARIMI MASAYA YATIRDI
09 Kasım 2021 - 14:29
İYİ Parti İl Başkanlığı UZ Başkanlığında Biga İlçe yönetimine ziyarette bulundu Masada Biga Tarımı ve Çiftçi sorunları vardı.
GİK üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz'unda katılımı  ile İl Başkanı Selahattin Yıldızlar,İl Yönetim Kurulu Üyeleri Maide Ağıngil, Taner Arçukoğlu,Kamil Şen,İrfan Uz,Gençlik kolları Başkanı Taner Mutlu ve Lapseki ilçe Başkanı Yakup Uzun ile birlikte Biga İYİ Parti İlçe Başkanlığına ziyarette Bulundu ziyarette Biga Tarımı Çeltik üreticilerinin sorunları Ekonomik problemler masaya yatırıldı.
Rıdvan UZ yaptığı kısa konuşmada şunları dile getirdi ;
Genel Başkanımız'la Birlikte “23 aydır ilçe ilçe, şehir şehir ve esnaf esnaf geziyoruz. İlk söze iktidar partisini eleştirmediğimizi kendi partimizi övmediğimizi ve propagandasını yapmadığımızı söylüyoruz. gördüğümüz Enteresan bir ortak nokta var Batıda bir şehirle orta Anadolu da ki bir şehir ve Doğu Anadolu Güney doğu Anadolu'da. Yoksulluk ortak, esnafın hali ortak, zamlar ortak, vatandaşın alım gücünün düşmesi ortak, üniversite mezunu bir çok gencin umutsuz bir şekilde kahve köşelerinde beklediği o sorun ortak ve daha vahim ortak bir mesele var.

Bunu kimse dinlendirmiyor biz onun üzerine çalışıyoruz. Derin yoksulluk diye bir kavram var. Köylerde üretim durunca Bütün ülkeyi yokluk ve yoksulluk kuşatmış.
Bu yıl çeltik üreticilerimiz zor günler yaşamakta, artan girdi maliyetleri nedeniyle ürüne yeterli gübre verilememesi bölgede verimin düşüklüğüne sebep olmuş.
Bu nedenle İYİ Parti  Biga İlçe Başkanlığı yönetim kurulunda bulunan ve bu Bölgede üretim yapan Çiftçilerimizden bu sorunları daha kapsamlı bir şekilde dinlemek çözüm konusunda önerileri almak üzere bir araya geldik üretim yapan bir çok çiftçi bu duruma çözüm bulunmasını istemekte, üreticilerimiz girdi maliyetlerinin altında daha fazla ezilmektedir.Anlaşmalı olduğumuz anket firmalarının yaptıkları araştırmaları sonucu oy oranımız gittikçe artmakta olduğu görülüyor şu anda yüzde yirmi bandındayız  İYİ Partinin bu yükselişini durdurmak için çok çirkin senaryolar ve provakosyanlar sahneye konmaya başlandı ama yılmadan yorulmadan başımız dik biz yolumuza daha coşkuyla devam edeceğiz etmeliyiz Çünkü Millet Bizi Çağırıyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Bu konuşmadan sonra Ülke gündemine dair konular Biga Tarımı karşılıklı konuşuldu çözüm önerileri alındı bu görüş alışverişinden sonra 2.5 saat süren toplantı sona erdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum