Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İSKENDEROĞLU, HAYVAN HAKLARI VE YASALARI ÇALIŞTAYINA KATILDI

İSKENDEROĞLU, HAYVAN HAKLARI VE YASALARI ÇALIŞTAYINA KATILDI

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Lapseki-Çardak Hayvan Koruma Derneği’nin Lapseki’de düzenlediği ve Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu ile Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu tarafından desteklenen Trakya-Kuzey Ege “Hayvan Hakları ve Yasalar Çalıştayı”na katıldılar.

13 Mayıs 2019 - 10:08 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 10:26

Hayvanlara uygulanan şiddet ve kötü muamelenin önlenmesiyle ilgili kurulan TBMM Meclis Araştırma Komisyon Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, akademisyenler, hayvan ve hayvan haklarının korunmasıyla ilgili dernek ve vakıflar ve çok sayıda hayvan sever vatandaşın katıldığı Hayvan Hakları ve Yasalar Çalıştayı gerçekleştirildi.

TBMM’de, Hayvan Haklarının Korunması ile Hayvanlara Eziyet ve Kötü Muamelelerin Önlenmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Araştırma Komisyonunda üye olan ve Komisyonun Sözcülüğü  görevini de yürütecek olan Jülide İskenderoğlu, Çalıştay'da yaptığı konuşmada, her şeyin temelinde sevgi olduğunu, hayvanları seven, insanları ve tüm yaratılmışları da seveceğini kaydetti.

Konuşmalarına Anneler Günü’nü kutlayarak başlayan Jülide İskenderoğlu, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Şimdi, TBMM’de bir Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. Parti ayrımı yapmaksızın üyeler burada görev ve sorumluluklar üstlendiler. Bu komisyonumuzun güzel işler yapacağına inanıyorum.  Komisyonumuzda her meslekten milletvekilimiz var. Biz, sizler ile koordine içerisinde olacağız. Sizleri dinleyip, taleplerinizi alacağız. Komisyonumuza sizleri ve dernekleri davet edeceğiz. Sizlerin görüşleri, talepleri ile yeni çıkacak olan kanunda en büyük pay sizlerin olacak. Bu da, doğru sonuçlara ulaşmamızı sağlayacak.

Eğer sevgiyle yetişen, sevgiyle bakabilen bir toplum yetiştirebilirsek, gelecek nesillerimiz, torunlarımız hayvanlarla ilgili görmek istemediğimiz manzaraları bir daha görmemiş olacaklar. Eğer her şeye sevgiyle bakabilirsek, çocuklarımıza gelecek nesillere, bu doğayı çevreyi birlikte paylaşabilme, birlikte var olma duygu ve eğitimini verince, her şey çözülmüş olacak.

İnşallah, kurduğumuz bu komisyonumuz sizlerin de desteğiyle önemli kanunların çıkmasını sağlayacak.” dedi.

Reklam
Bu haber 278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x