Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İSKENDEROĞLU ÇANAKKALE'NİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ KÜTÜPHANEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, açılması heyecanla beklenen Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İSKENDEROĞLU ÇANAKKALE'NİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ KÜTÜPHANEDE İNCELEMELERDE BULUNDU
01 Ocak 2020 - 15:44

Toplam 1.800 metrekare kapalı alana sahip Mehmet Arif Ersoy Kütüphanesi’nin genç ve yetişkin bölümünü, etüt ve kurs salonlarını, sesli ve sessiz çalışma salonlarını, kafeterya alanını, 200 metrekarelik çocuk bölümünü, 65 kişilik eğitim ve konferans salonu, Çocuklar için 80 kişilik eğitim ve etkinlik salonunu ayrıntılı olarak gezen ve inceleyen Jülide İskenderoğlu’nu kütüphane müdürü ve mühendisler bilgilendirdi.

İskenderoğlu; “kütüphanemizin özellikle 5.000 metrekarenin üzerinde olan bahçesi, çocuklar ve gençler için çeşitli etkinliklerin yapılabileceği açık alanları ve ziyaretçilerin gün boyu rahat mekanlarda kitaplarını okuyabileceği, günlük gazeteleri takip edebileceği geniş oturma alanları eminim ki bizleri heyecanlandırdığı gibi Çanakkaleli hemşerilerimizi de heyecanlandıracak. Modern bir kütüphane olarak tasarlanan kütüphanemiz şehrin en çok başvurulan ve zaman geçirilen alanlarından bir tanesi olacak.

Gençlerimizi, çocuklarımızı ve halkımızı okumaya, araştırmaya ve kitaba teşvik edecek ve yakın zamanda açılacak olan kütüphanemiz Çanakkale’mize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Sosyal medya üzerinden satın alınan ve yayıncılar birliği rakamlarıyla birleştirilmiş ayrıca kütüphanelerdeki kitap hareketliliği de dikkate alınarak hazırlanan okuyucu listesinde Trabzon, Konya, İzmir gibi büyük şehirleri nüfusunun küçüklüğüne rağmen geride bırakan Çanakkale okuyucusu sabırsızlıkla kütüphanenin açılışını bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum