Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İSİM DEĞİŞTİ PARTİ AYNI KALDI

Kesin olmayan sonuçlara göre CHP Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek seçimi kazanan taraf oldu.

31 Mart 2024 - 23:58 - Güncelleme: 01 Nisan 2024 - 00:53

Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemi, saat 17:00 itibariyle tamamlandı. Oy sayımı hızlı bir şekilde ilerlerken, partilerdeki heyecan hat safhaya yükseldi. Çanakkale’de de yarış İYİ Parti ve CHP arasında kızışarak ilerledi. İYİ Parti heyeti İl Başkanlığında seçimi takip ederken, CHP tarafı ise Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan parti lokalinde okullardan gelen veriler ile seçimi anbean takip etti. Seçim yasakları 21:00 itibari ile kaldırılacak denilirken, saat 19:30 civarında YSK’dan yapılan açıklama ile seçim yasakları kaldırılmış oldu.

Çanakkale Belediye Başkanı Erkek, halkçı belediyeciliği Çanakkale’de sürdüreceklerini vurgulayarak, sözlerine başladı. Birlik ve bütünlüğü Çanakkale’de de yükselteceklerini söyleyen Erkek, CHP’nin değişim sloganıyla girdiği seçimde değişimin Türkiye genelini sardığını ifade etti.

“Diğer tüm adaylara teşekkür ediyorum”

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek; “Çanakkale’de tüm sandıklarımız sayıldı ve kazanan Çanakkale oldu. Ben bu süreçte bizlerden her zaman sevgilerini esirgemeyen, bizleri her zaman bağırlarına basan, tüm hemşerilerime, Çanakkale halkına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Diğer tüm adaylara da teşekkür ediyorum. Çanakkale’de çok demokratik, nezaketli bir süreç yaşadık, hatta Türkiye’ye örnek olduk.
“Kardeşçe yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz”

Çanakkale’de her zaman kimliği, inancı, dünya görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun, hep birlikte barış içerisinde, huzur içerisinde, kardeşçe yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Çünkü bizim için bir sevdadır Çanakkale. Bizim temel felsefemizde önce insan vardır.

“Her şey çok güzel olacak”

Yarından itibaren halkçı belediyeciliği yönetim anlayışımızın merkezine koyarak çalışmaya başlayacağız. Çünkü biz dünyanın en güzel şehrinde yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen, demokrasiye, cumhuriyete, hukukun üstünlüğüne inanan, kadın erkek eşitliğine inanan, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti için mücadele eden, emeklisiyle, emekçisiyle, işçisiyle, işvereniyle kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla ‘iyi ki bu kentte yaşıyorum, iyi ki buradayım’ diyen tüm hemşerilerimizle hep birlikte yarından itibaren çok güzel işler yapacağız. Her şey çok güzel olacak.

“Türkiye’nin her köşesinde büyük bir değişim rüzgarı yaşanıyor”

Partimizde önemli bir değişim süreci yaşandı. Bu değişim rüzgarı Türkiye’nin her yerinde esmeye başladı. Çanakkale’de kazandık, İstanbul’da kazanıyoruz, Ankara’da kazanıyoruz, Balıkesir’de kazanıyoruz, Tekirdağ’da kazanıyoruz, Bursa’da kazanıyoruz, Adıyaman’da kazanıyoruz, Kırşehir’de, Giresun’da, Zonguldak’ta ve Türkiye’nin her köşesinde büyük bir değişim rüzgarı yaşanıyor.

“Önümüzdeki süreçte genel seçimlerde iktidar geliyor”

Ülkemiz bugün eşitsizlikleri, adaletsizlikleri, yoksulluğu büyüten bir tek adam sistemi ile karşı karşıya. Onun için bu değişim süreci çok önemli. Biz, bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin istiyoruz. Bizim bir derdimiz var. Biz bu ülkede yoksulluk istemiyoruz, yoksulluğu yenmek istiyoruz. Kişi başına düşen mili gelir çok daha yüksek olsun istiyoruz. Hukuk, adalet, demokrasi istiyoruz. Önümüzdeki süreçte genel seçimlerde iktidar geliyor. Çünkü bu yerel seçim bize bunu gösterdi.

“En önemli görevimiz bu kentin, coğrafyasını, tarihini, kültürünü korumak olacak”

Çanakkale, önümüzdeki dönem çok büyük bir önem arz ediyor. Bu 5 yıl, Çanakkale’mizin geleceğini belirleyecek. Onun için Çanakkale’de STK’larla, odalarla, uzaman kadrolarla hep birlikte şehrimizin geleceğini planlayacağız. En önemli görevimiz bu kentin, coğrafyasını, kimliğini tarihini, kültürünü korumak olacak. Parklarımızın, yeşil alanlarımızın imara açılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Tam aksine parklarımızı ve yeşil alanlarımızı çoğaltacağız.

“Siyaset ekip işidir, kadro işidir”

Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve Çanakkale halkının gösterdiği güvene layık olacağız. Çok çalışacağız. Siyaset ekip işidir, kadro işidir. Bu ülkenin en güzel şehrine layık olacağız. Hepinizi çok seviyorum. Çanakkale’mizi çok seviyorum. Bu yüzden Çanakkale bizim için bir sevdadır. Tam yol ileri. Her şey çok güzel olacak” dedi.


Kaynak:Çanakkale Gündem Gazetesi


YORUMLAR

  • 0 Yorum