Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HAYATİ AMELİYAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde bir başarılı operasyon daha gerçekleştirildi. Devlet Hastanesi’nde hayati önem taşıyan aort anevrizması ameliyatı başarıyla gerçekleşti.

HAYATİ AMELİYAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
23 Mart 2024 - 18:01
Her gün yeni bir başarılı ameliyat ile adından sıkça söz ettiren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde, Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat sonucunda hasta şifa buldu.
81 yaşındaki Kamile Şengül, müphem karın ağrıları nedeniyle Dahiliye polikliniğinden Abdominal aort anevrizması ön tanısı ile Kalp Damar Cerrahi Polikliniğine yönlendirildi.
Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Buğra Destan tarafından tetkiklerinin tamamlanması sonucunda 70 mm anevrizma tespit edilen hastanın karın içerisinde aort damarında ciddi genişleme olduğu, operasyonun gerekliliği ve ameliyat olmazsa ölümcül sonuçları olacağının aktarıldığı belirtildi. Hastanın ameliyat olmayı kabul etmesi üzerine yatışı yapılarak ameliyat hazırlıkları tamamlandı.
Çok riskli olduğu belirtilen 70 mm çapında olan abdominal aort anevrizma tamiri ameliyatı Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Buğra Destan tarafından Op. Dr. Engin Gürcü’nün de katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
6 gün süreyle takip ve tedavisi yapılan hasta taburcu edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum