Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
GİDER, KÖK HÜCRE BAĞIŞINDA BULUNDU

GİDER, KÖK HÜCRE BAĞIŞINDA BULUNDU

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, kan ve kök hücre bağışında bulundu.

02 Şubat 2019 - 16:24

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı ve Çanakkale Kızılay Kan Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen kan ve kök hücre bağışı yoğun ilgi gördü. Parti üyeleriyle birlikte kan ve kök hücre bağışında bulunan AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, kök hücre bağışının önemine değindi.

 

Gider, kan ve kök hücre bağışının ardından yaptığı açıklamada; “ Bu yapılan faaliyetin belki de bağıştan da çıkarılarak görev haline getirilmesi lazım.  Çünkü biz hiç kimseye bir iyilik yapmıyoruz, görevimizi yapıyoruz.  Bugün onların ihtiyacı var, yarın bizim ihtiyacımız olur. Bu en büyük insani bir olay diye düşünüyorum. Bu anlamda farkındalık oluşturmanın da doğru olacağı kanaatindeyiz. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda hassas olmaya davet ediyoruz ve bunu sadece hatırlatıyorum. Çünkü biliyorum ki insanlarımız bu konuda zaten hassas. Sadece alışkanlık haline gelemedi bizde bu konu. Bundan dolayı belki gerek kan bağışı, gerek kök hücre bağışında eksiklikler var. Birde Kızılay sadece afet zamanlarında hatırlanmamalı. Bu tip kampanyalar da devamlı gündemde tutulmalı. Kızılay, hem ülkenin hem de dünyanın en eski STK’larından biri. Kendilerine bu kampanya için teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, “ AK Parti İl Başkanlığı olarak, kanser hastalarının tedavisi için duyarlılık oluşturmak adına kampanya düzenledik. Katkı sunan teşkilat mensuplarına ve Belediye Başkan Adayımız Sayın Ayhan Gider’e teşekkür ediyorum.  Biliyorsunuz binlerce insan kök hücre bağışı için donör bekliyor.  Biz bugün hem kan bağışı alıyoruz hem de talep eden arkadaşlarımızdan kök hücre bağışı alıyoruz. İnşallah bizim de yaptığımız bağışlar neticesinde bir hastaya şifa oluruz” diye konuştu.

 

Ayhan Gider, yaptığı açıklamanın ardından kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Reklam
Bu haber 588 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANAKKALE HALKININ KALBİ GÜVENLİ ELLERDE
ÇANAKKALE HALKININ KALBİ GÜVENLİ ELLERDE
GÖKHAN;
GÖKHAN; "BENİM TEPEMDEN ÇEKİL KARDEŞİM!"