Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇTSO İNŞAAT SEKTÖRÜNE YÖNELİK MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI...

ÇTSO İNŞAAT SEKTÖRÜNE YÖNELİK MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DÜZENLEDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde Ahşap Kalıpçı ve İnşaat İşçisi mesleklerine yönelik Mesleki Yeterlilik sınavları düzenledi.

16 Aralık 2019 - 10:43

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen ve toplamda 14 adayın yer aldığı sınavlarda adaylar, meslekleriyle ilgili mülakat ve uygulamalı sınavlara tabi tutuldu.

ÇTSO tarafından düzenlenen Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Odamızca, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen Ulusal Meslek Standartlarına yönelik sınav taleplerini yerine getirmek üzere Akredite edilen kuruluşlarla işbirliği yaparak sınavlar organize ediyoruz.” dedi.

“BELGE ZORUNLULUĞU KAPSAMINA ALINAN MESLEK SAYSISI 143 OLDU”

Mesleki Yeterlilik sınavlarında 2020 yılında da gelen taleplere göre sınavlar düzenlemeye devam edeceklerini belirten Genel Sekreter Sandal; “Firmaların Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Belge zorunluluğu getirilen 143 meslekle ilgili olarak personel çalıştırıyorlar ise cezai yaptırım veya mağduriyet yaşamamaları için mutlaka bilgi sahibi olmalarını tavsiye ediyoruz. Bu aşamada firmalarımız Odamızın ilgili biriminden, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun www.myk.gov.tr web adresinden veya 0312 458 20 00 no’lu iletişim telefonundan bilgi alabilirler.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BELEDİYEDEN ÖNEMLİ DUYURU!
BELEDİYEDEN ÖNEMLİ DUYURU!
GÖZLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YAPACAĞI AÇIKLAMAYA ÇEVRİLDİ!
GÖZLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YAPACAĞI AÇIKLAMAYA ÇEVRİLDİ!