Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇANAKKALE EZİNE GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ALT YAPI...

ÇANAKKALE EZİNE GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi, Ezine Belediyesi ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığının katılımıyla 2017 yılında kurulan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin yol, içme suyu, atık su, yağmursuyu, atık su paket arıtma tesisi, Telekom altyapı şebekesinden oluşan altyapı yapım işlerine başlandı.

17 Mayıs 2019 - 10:07

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapılan ihalede Altyapı ihalesini kazanan firma ile Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu arasında yapılan sözleşme ile yüklenici firmaya yer tahsisi yapıldı. Yüklenici firma tarafından Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yol, içme suyu, atık su, yağmursuyu, atık su paket arıtma tesisi, Telekom altyapı şebekesinden oluşan altyapı yapım işlerine başlandı.

Çanakkale’nin milli hasılasında en büyük pay sahibi olan tarım ve hayvancılık sektörü, sadece yarattığı gelir ve istihdam ile değil; aynı zamanda gıda arz güvenliği ve toplumların kendi kendine yeterlilik düzeylerine sağladıkları katkı nedeniyle de oldukça stratejik bir önem kazanmıştır. Bu doğrultuda Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesiyle süt ve süt ürünleri başta olmak üzere et balık sebze meyve ve zeytincilik alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Çanakkale’nin markalaşma süreci yeni ve ileri bir aşamaya taşınacaktır. 

Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yaklaşık 15 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacak, 91 adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı, idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlandı.

Yaşanabilir İllerin Zirvesine Ulaşan Çanakkale'mize Hayırlı Olsun.

Reklam
Bu haber 376 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANNESiNiN BAHÇESiNDE DEFiNE AVCILIĞI
ANNESiNiN BAHÇESiNDE DEFiNE AVCILIĞI
DEPREM SİMÜLASYON TIRI ÇANAKKALE'DE
DEPREM SİMÜLASYON TIRI ÇANAKKALE'DE