Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇAN BELEDİYESİ PEHLİVANLARINA GÖRKEMLİ KARŞILAMA

Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde başarılı bir performans sergileyen Çan Belediyesi Güreş Kulübü Takımı sporcuları dualarla yolcu edildiği gibi bu kez de şehre dönüşlerinde alkışlar eşliğinde karşılandı.

15 Temmuz 2021 - 10:37
Çan Belediyesi Güreş Kulübü bünyesinde yetişmiş; başpehlivan unvanı kazanarak büyük gurur yaşatan Feyzullah AKTÜRK ve Çan Belediyesi Güreş Takımı Sporcuları ile şehir turu gerçekleştirildikten sonra başarılı sporcular için tertip edilen yemek organizasyonunda bir araya gelindi.

PEHLİVANLAR İLE YEMEK ORGANİZASYONUNDA BİR ARAYA GELİNDİ
“Ata sporumuz güreşe emek vermeye ve destek olmaya devam edeceğiz.” Açıklamalarıyla düşüncelerini paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, “Tarihî Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başarının mimarı pehlivanlarımız ve aile olmanın gücü ile bu başarıyı getiren tüm paydaşlar olarak bir araya geldik. Edirne Kırkpınar Güreşlerinde, Baş Pehlivan boyuna çıkan Feyzullah AKTÜRK ve boylarında başarıya imza atan Çan Belediyesi Güreş Takımı Sporcularımız için Kırkpınar dönüşü tertip ettiğimiz tebrik, kutlama ve ödül yemeğinde bir araya geldik.” Dedi.
Başkan Bülent ÖZ ayrıca, “Umuyor ve diliyoruz ki; bu başarı öyküsünde bir altın kemer yer alacak ve bu topraklara nasip olacaktır.” Temennisinde bulundu.
Çan Güreş Ağası Gökhan MERCAN sponsorluğunda yemek organizasyonunda, Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL, Kırkpınar Ağası Murat KÖSE, İlçe Başkanları, STK Başkanları ile Çan Belediyesi Güreş Kulübü'nün kuruluşunda emeği geçen İsmail TEKNE, ilçe ve beldelerden gelen Güreş Ağaları, başarılı sporcuların hocası Halil PULAT, pehlivanlar ve güreş sever halk, güreşe ve pehlivanlara dair düşüncelerini ifade ettiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum