Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BİGA'DAKİ OKUL VE TOPLU TAŞIMALARDA HASTALIKLARA GEÇİT YOK

Biga Belediyesi, ilçe merkezindeki okullarda ve şehiriçi toplu taşıma araçlarında bulaşıcı hastalıklara karşı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

BİGA'DAKİ OKUL VE TOPLU TAŞIMALARDA HASTALIKLARA GEÇİT YOK
10 Şubat 2020 - 11:14

Biga Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin yoğun ve ortak olarak kullandığı alanlarda mikroplardan arındırma işlemi yaptı.

Son dönemde yoğun şekilde etkili olan viral ve mikrobial enfeksiyonun görülme sıklığının artmasının ardından harekete geçen Biga Belediyesi, nezle, grip ve el ayak ve ağız hastalıklarına karşı okullardaki lavabo, WC, kapı kulpları, merdiven korkulukları ile bahçedeki oyun gruplarında dezenfekte çalışması yaptı.

Öte yandan vatandaşların ve öğrencilerin daha sağlıklı ve hijyenik ortamda ulaşım hizmeti almaları için Biga Belediyesi denetimindeki S.S 76 Nolu Biga Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi araçları ve S.S 38 NoluAğaköy Özel Toplu Taşıma Aracı Kooperatifi midibüsleri dezenfekte edildi.

Biga Belediyesi ekipleri, hastalıkları önlemek, mikropları yok etmek ve hijyen sağlamak için dezenfekte çalışmalarına belirli periyotlarda devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum