Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"AYRIM GÖZETMEKSİZİN HİZMETİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümünde, Çanakkale’nin seçilmiş kadınları bir araya geldi. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, kadınların her iş kolunda olduğu gibi siyasette de varlıklarını güçlü bir şekilde ispatladıklarını söyledi.

"AYRIM GÖZETMEKSİZİN HİZMETİ SÜRDÜRECEĞİZ"
06 Aralık 2021 - 15:04
Çanakkale’nin seçilmiş kadınları, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun davetiyle bir araya geldi. Toplantıya, İl Genel Meclisi üyeleri, Çanakkale merkez ve ilçe belediyelerinde görev yapan kadın belediye meclis üyeleri, kadın muhtarlar ve azalar katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Bu güne kadar, Belediye, İl Genel Meclisi üyeleri, muhtarlık gibi seçilmişler arasında kadınlarımız sıklıkla yer aldı. İlk kadın Milletvekilimiz, biliyorsunuz 1969 seçimlerinde Meclise giren Zekiye Gülsen oldu. İki dönem milletvekilliği yaptı. Bugün Gazi Meclisimizde 582 sandalyeden 101’inin sahibi kadın milletvekili arkadaşlarımız. Kadınlar olarak meclisin yüzde 17’sini oluşturuyoruz. Elbette bu sayının daha da artması en büyük dileğimiz. Çünkü her iş kolunda olduğu gibi, siyasette de kadınlarımız varlıklarını güçlü bir şekilde ispatlamaya devam ediyorlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve dönemin meclis üyelerinin açtığı bu yolda bizler de yönetimdeki haklarımızı hem seçerek hem de icra ederek kullanıyoruz” dedi.
Etkinliğe siyasi parti gözetmeksizin, seçilmiş tüm kadınları davet ettiklerini anımsatan İskenderoğlu, “Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümünü, Çanakkale’mizin siz değerli seçilmiş kadınları ile bir araya gelerek kutlamak istedik. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan da katılmayı çok arzu etse de, bütçe dönemi öncesi Ankara’da görüşmeler yoğunlaştığından bugün aramızda olamadı. Biz, bu daveti gerçekleştirirken her zaman olduğu gibi, parti ayrımı yapmadan, seçilmiş tüm kadınlarımıza ulaşıp bir araya getirerek gerçekleştirmek istedik. Gönül isterdi ki, tüm partilerden kadınlarımızla bugün bir arada olalım, sohbet edip bu anlamlı günü kutlayalım. Ancak üzülerek gördük ki, ‘Seçilmiş kadınlar’ paydası altında gördüğümüz bu birliktelik, siyasi kimliklere yenik düştü. Oysa biz, en üst paydayı Çanakkale’miz olarak görüyoruz. Hepimizin ortak amacının, Çanakkale’mize, ilçelerimize, beldelerimize, köy ve mahallelerimize hizmet olduğunu düşünüyoruz.
Bu düşünce nedeniyledir ki; Bu güne kadar hiç bir belediye başkanımızın, muhtarımızın talebini partisine bakarak göz ardı etmedik. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’la birlikte, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin, her siyasi partiden seçilmişimizin Çanakkale için, ilçesi için, beldesi, köyü, mahallesi için ne gibi bir sıkıntısı varsa dinlemeye, elimizden geldiğince çözüm noktasında destek vermeye çalışacağız. Seçilmiş kadınlar olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hiçbir ayrım gözetmeksizin Çanakkale’mize vatandaşlarımıza hizmeti sürdüreceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 5 Aralık 1934’te Mecliste yapılan oylamada, bu kanunun geçmesi yönünde oy kullanan 258 milletvekilinin tamamına şükranlarımı sunuyor, ilk kadın milletvekilimiz Zekiye Gülsen, ebediyete irtihal etmiş tüm kadın seçilmiş ve yöneticilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum