Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANDI

5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında, Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANDI
05 Nisan 2024 - 13:33
Avukatlar Günü sebebiyle sabah saat 10.00’da başlayan törene, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Çanakkale Baro Başkanı Hande Keskin, Çanakkale Barosu eski Başkanlarından Bülent Şarlan ve Çanakkale Barosu’na kayıtlı avukatlar katılım gösterdi. Çanakkale Baro Başkanı Av. Hande Keskin, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Baro Başkanı Av. Hande Keskin, bir konuşma gerçekleştirdi.

Av. Keskin, yaptığı konuşmada; “Demokratik toplumun temel direği adalet, adalete erişimin güvencesi avukattır. Avukat yalnızca müvekkilinin değil, savunma hakkının temsilcisi ve hak savunucusudur. Avukat olmadan adil yargılanma olmaz. Adil yargılanma olmadan, toplumsal barış ve güven tesis edilemez, hukukun üstünlüğü korunamaz. Savunma hakkının güvencesi olarak avukat, hukuk devletinin hayata geçirilmesini sağlar. Bizler, yüklendiğimiz bu onurlu görevi, kutsallığına yakışır şekilde özen, doğruluk ve onurla yerine getirmenin çabası içerisindeyiz. Adalete erişim hakkı için güçlü avukat, güçlü avukat için güçlü Baro gerekir. Yurttaşın haklarının savunucusu avukat, avukatın savunucusu Baro’dur. Baro yalnızca meslek örgütü değil, yurttaşların başta adil yargılanma olmak üzere, hak ve özgürlüklerinin takipçisidir. Baro ve avukat zayıf düşerse, bundan en büyük zararı yurttaşlar ve hukuk düzeni görür” ifadelerini kullandı.

Baro Başkanı Hande Keskin’in konuşmasının ardından tören, avukatların Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum