Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'AKŞAM YEMEĞİ' OYUNU PEŞPEŞE İKİ GÜN ÇANAKKALE'DE SAHNE ALDI

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2018-2019 sezonu boyunca 7 dev devlet tiyatrosunu Çanakkale’mizin sanatsever halkıyla buluşturmuştu.

'AKŞAM YEMEĞİ' OYUNU PEŞPEŞE İKİ GÜN ÇANAKKALE'DE SAHNE ALDI
13 Ocak 2020 - 11:46

Geçtiğimiz dönemi kapatırken Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda Devlet Tiyatroları ile dram sanatının yerli ve yabancı en seçkin eserlerini  Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Konya, Sivas, Trabzon ve Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü sanatçılarınca temsil edilen repertuvar oyunlarını  tiyatro seyircileri ile buluşturmaya devam ediyor. 10 Ocak 2020 Cuma günü itibariyle 2020 sezonunu açıldı.

SEZONUN İLK OYUNU HEYECANLA KARŞILANDI

10 Ocak 2020 Cuma günü ilki sahnelenen  oyunun ikinci gösterimi 11 Ocak 2020 Cumartesi günü seyirci karşında yer aldı. Oyuna Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ramazan Bayrak ve tiyatro severler katılım sağlarken ilgi ve yoğunluk beklenenin üstünde yer aldı.

Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından “Akşam Yemeği” adlı tiyatro oyunu Çanakkale Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda seyircisiyle buluştu. Herman Koch’un yazdığı, Can Çelebi’nin dilimize çevirdiği, Süheyla Elbaş Zeybek’in yönettiği oyun; Ergenlik çağındaki üç gencin, bir bankamatikte karşılaştıkları evsiz bir kadını hunharca öldürmesinin ardından “küçük burjuva” ailelerini lüks bir restoranda akşam yemeğinde bir araya getirerek, “şiddet” olgusunu masaya yatırmasını konu alıyor. Oyunun başrollerini Ufuk Şener, Demet Oran, Ayşe Dinç Yıldız, Cem Arabacıoğlu, Melike Ergüzen paylaşırken; yönetmen yardımcılığı Kemal Okur’a, dekor tasarımı Cenk Oral’a, kostüm tasarımı Özge Akarsu’ya ışık tasarımı Yakup Çartık’a ve müzik Gürkan Çakıcı’ya ait. Can alıcı soruların sorulduğu ve akşam yemeğinde kurulan vicdan mahkemesinin gözler önüne serildiği oyun sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Oyun sonunda Bursa Devlet Tiyatrosu oyuncuları ÇOMÜ’lü öğrencilerle fotoğraf çektirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum