Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
“55. KÜTÜPHANELER HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI”

“55. KÜTÜPHANELER HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI”

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanmaya başlanan ve bu yıl 25 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle idrak edilen "Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü" temalı 55. Kütüphaneler Haftası Çanakkale ve ilçelerinde coşku ile kutlandı.

28 Mart 2019 - 17:06

55. Kütüphaneler Haftası kapsamında okul öğrencileri il ve ilçelerde bulunan kütüphaneleri ziyaret etti. Temel kütüphanecilik hizmetleri ve kitaplar hakkında yetkililerden bilgiler alan öğrenciler okuma saati yaparak keyifli vakitler geçirdi. Okuma sevgisi ve alışkanlığının anlatıldığı etkinliklerde kütüphaneleri ziyarete gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Kütüphanecilik haftası kapsamında öğrencilerle bir araya gelen İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Kemal DOKUZ, kitap okumanın en doğal ortamlardan birinin kütüphaneler olduğuna işaret ederek, minik öğrencilere nasihatlerde bulundu. DOKUZ,“İnanıyoruz ki sizler çok çalışarak bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak kişilersiniz. Hatta bugünkü doktorlardan, bugünkü mühendislerden veya diğer meslek sahibi kişilerden bu işleri daha iyi yapacağınıza bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Hayallerinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Gün gelecek bizlerin yerinde sizler daha iyisini başaracaksınız. Hangi görevde olursanız olsun en iyisini yapmaya çalışın” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1197 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇANAKKALE SALLANDI!
ÇANAKKALE SALLANDI!
4 FARKLA KAZANAN İSİM METİN ÜMİT URAL OLDU
4 FARKLA KAZANAN İSİM METİN ÜMİT URAL OLDU