Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
2019 YILI İLK YARI YIL FİNANSAL SONUÇLARI AÇIKLANDI

2019 YILI İLK YARI YIL FİNANSAL SONUÇLARI AÇIKLANDI

Akçansa, ilk yarıyılda62.6 milyon USD ihracat gerçekleştirdi.

08 Ağustos 2019 - 11:45

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa,2019 yılının ilk yarıyıl dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin ilk yarıyılında satış geliri geçen yıla oranla %5 artarak 890milyon TL’ye ulaştı.

Akçansa Port markasıyla Ambarlı Limanı’ndan ihracata başlayan Akçansa, 2019 yılında yıllık bazda ihracatını% 191 oranında artırdı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 30Haziran 2019 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre,şirketin ilk yarıyıl cirosu geçen yıla oranla %5 artarak 890milyon TL’ye ulaştı. İhracat gelirlerinin toplam satış gelirleri içerisindeki payı ise geçen yıla oranla %14’ten %38’e yükseldi.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bu yıl önemli gündem maddelerimizden biri 1915 Çanakkale Köprüsü. Stratejik iş ortağı olarak yer almaktan gurur duyduğumuz bu büyük proje için AR-GE ekiplerimiz etkin çalışmalarıyla ‘1803 Çimento’ adlı ürünü özel olarak geliştirmiştir.” dedi.

Zenar, bu yıl Ambarlı Limanı’ndan ihracata başladıklarını belirterek “2019 yılının ilk yarısında sektördeki %40-45 oranındaki daralmaya rağmen, Akçansa olarak yönümüzü ihracata çevirerek ciromuzu %5 artırdık. Lojistik avantajımız ve etkin liman yönetimimiz ile ihracatımızı yıl sonu itibarıyla iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. 2019 yılının ilk yarısında sattığımız özel ürünlerimizle  en önemli ihracat pazarlarımızdan biri ABD pazarı olmuştur. Akçansa Port markasıyla ise Ambarlı Limanımızda kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla liman satış gelirlerimizi %45’in üzerinde artırdık.” ifadelerini kullandı.

 

 

Reklam
Bu haber 233 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"HAYATIN İÇİNDE BİZ DE VARIZ"
ÜSTYAPIDA YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR
ÜSTYAPIDA YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR