Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ VE SEYİR TERASI ÇANAKKALE RADAR...

RADYO TELEVİZYON VERİCİ KULESİ VE SEYİR TERASI ÇANAKKALE RADAR TEPESİNDE YÜKSELİYOR

Vali Orhan TAVLI, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca ödeneği gönderilen Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapım işine başlanan Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

22 Mayıs 2019 - 10:11

İlimizdeki karasal – sayısal yayınların modern cihazlarla yapılmasının amaçlandığı proje kapsamında inşaatı devam alanda incelemelerde bulunan Vali Orhan TAVLI’ya,  Vali Yardımcısı-Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü tarafından bilgi verildi.  

34.200.000,00 TL bedelli Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından karşılanan ve  İl Özel İdaresi tarafından  Mart 2017 tarihinde Kalabaklı Köyü Radar Tepesi mevkiinde yapımına başlanan Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde; eşsiz bir manzaraya sahip restoran, Proje kapsamında teknik hacimler, cihaz odaları ve verici kulesi yer alacak.

14.000 M2 inşaat alanına sahip Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesinde vatandaşımızın kaliteli vakit geçirmesine olanak sağlayacak yürüyüş yolu ve sosyal alanlar bulunacak.

İncelemeler sonrasında bir açıklama yapan Vali Orhan Tavlı, "2020 Yılında bitirilmesi planlanan, Çanakkale’nin Sosyal yaşam ve ekonomisine büyük katkı yapacak olan Karasal-Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi için Çanakkale Valiliği olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Reklam
Bu haber 768 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇARDAK PANAYIRI BAŞLADI
ÇARDAK PANAYIRI BAŞLADI
4 KİŞİYİ VURAN KOMİSER TUTUKLANDI!
4 KİŞİYİ VURAN KOMİSER TUTUKLANDI!