Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
“TURİZM HAFTASINA ÖZEL SERGİ”

“TURİZM HAFTASINA ÖZEL SERGİ”

Çanakkale’de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, yurtiçi ve yurtdışından 22 Sanatçının buluştuğu “Bir arada” adlı karma sergi,Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde kapılarını açtı.

16 Nisan 2019 - 12:28

22 Sanatçının buluştuğu ve Küratörlüğünü Vahid Novruzov’un yaptığı sergi açılışına, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal DOKUZ, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Dekanı Dinçay KÖKSAL, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit,daire müdürleri ve sanatseverler katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal DOKUZ serginin açılışında yaptığı konuşmada, “ Turizm Haftamız münasebetiyle “Birarada” karma sergimize hepiniz hoş geldiniz.  Burada sadece üniversitemizin değil ülkemizin çok kıymetli sanatseverlerinin eserlerine ev sahipliği yapıyoruz. Azerbeycan, Kazakistan, Tataristan, Yakutistan, Ukrayna’dan çok kıymetli eserler sanatseverlerle buluştu. Bu eserlerden dolayı kendilerini tebrik ediyorum, elleri dert görmesin. Turizm Haftası etkinliklerimize renk kattılar. Bu serginin meydana gelmesinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemiz olmak üzere, Çanakkale Turistik Otelciler Derneğimize, Ticaret Borsamıza ve Çanakkale Rehberler Odamızın kıymetli temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum. Sergimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Uluslararası “Birarada” adlı sergiye katılımlarından dolayı, sanatçılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Bir arada karma sergisinde, Canan Atalay Aktuğ (Türkiye), Mustafa Salim Aktuğ  (Türkiye),VusalBağırov (Azerbeycan), Metin Balcı (Türkiye), Güliz Baydemir (Türkiye), Didem Çatal ( Türkiye), Tülay Deniz Gümüş ( Türkiye), Hakan Daloğlu (Türkiye), İhsan Doğrusöz ( Türkiye), İlker Eği (Türkiye), Olga Eren ( Kazakistan), Umut Germeç ( Türkiye), Gülderen Görenek ( Türkiye), Alfiya İlyasova Sargin ( Tataristan), Evren Karayel ( Türkiye), İvanova Nadejda ( Yakutistan), Natalya Nikolayeva (Yakutistan), Vahid Novruzov (Türkiye) Gülçin Öntaş (Türkiye), Şapoşnikova Tuyyara (Yakutistan), ElviraYalovchik (Ukrayna), Ezgi Yemencioğlu Negir (Türkiye) olmak üzere 22 sanatçı yer alıyor.

Sergi, 20 Nisan tarihine kadar Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

 

Bu haber 2283 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 İLDE UYGULANAN SEYAHAT YASAĞI 3 HAZİRAN'DA BİTİYOR!
15 İLDE UYGULANAN SEYAHAT YASAĞI 3 HAZİRAN'DA BİTİYOR!
ÇANAKKALE'DE YÜZME ALANLARI BELLİ OLDU!
ÇANAKKALE'DE YÜZME ALANLARI BELLİ OLDU!