Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SAĞLIK İÇİN SÜT İÇİN

Vali İlhami AKTAŞ, süt tüketiminin önemine vurgu yapmak, toplumu bilinçlendirerek farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan 1 Haziran Dünya Süt Günü kapsamında Mustafa Kemal İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi.

SAĞLIK İÇİN SÜT İÇİN
31 Mayıs 2024 - 13:26
Dünya Süt Günü  programına; Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan TÜRKARSLAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur YAVUZ, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL, Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Mutlu ÖNDER, İlgili kurumların şube müdürleri ile personeli, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan TÜRKARSLAN tarafından bir konuşma gerçekleştirildi.
Yapılan konuşmanın ardından Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı dans ve folklor gösterileri izlendi.
Programda, Dünya Süt Günü münasebetiyle düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan TÜRKARSLAN ve ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL tarafından verildi.
Süt ve süt ürünlerinin tüketiminin önemine değinen Vali İlhami AKTAŞ, “bu anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Dünya Süt Günü’nüzü kutluyorum.” dedi.
Ödül töreni sonrasında Vali İlhami AKTAŞ, öğrencilere okul bahçesinde süt, kefir ve dondurma dağıttı.
Dünya Süt Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlik programı fotoğraf çekiminin ardından son buldu. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum