Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
SAĞLIK HİZMETLERİ MYO AKADEMİK KURUL TOPLANTISI...

SAĞLIK HİZMETLERİ MYO AKADEMİK KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-19 Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur’un katılımıyla gerçekleştirildi.

16 Eylül 2019 - 11:51

Toplantının açılışında söz alan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayten Dinç, akademik personel ve öğrenci sayıları, fiziksel durum, bilimsel yayınlar ile gerçekleştirilen akademik çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, MYO’ların orta kademede vasıflı nitelikli insan gücü yetiştirmek için kurulduğuna değinerek “Tüm dünyada da buna ihtiyaç var. Teorik olarak çok iyi dizayn edilmiş. Daha çok uygulamaya yönelik bir misyonu var. ÇOMÜ olarak tüm MYO’ların buna uygun olması için çalışacağız. İnsan gücünü, zamanı ve kaynakları en etkin şekilde kullanmakla mükellefiz” dedi.

ÇOMÜ’nün araştırma üniversitesi olma hedefini yineleyen Rektör Murat; bilimsel araştırmalar ve uluslararası nitelikli yayınlarla bu heyecanı tüm birimlerde görmek istediğini söyledi.

Devletiyle, milletiyle ve değerleriyle sorunu olanlarla bizim de sorunumuz olur diyen Rektör Prof. Dr. Sedat Murat “Çeşitli dünya görüşlerine saygılı olacağız. Adalet ve liyakati ön planda tutan bir anlayışımız olacak” şeklinde konuştu.

Sağlık Hizmetleri MYO’nun %96 olan doluluk oranının sevindirici olduğunu kaydeden Rektör Murat “Aile havası içerisinde hepimiz çalışmalara odaklanmalıyız. Huzurlu biçimde araştırmalara yönelin.  Öğrencilerimizle çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yaparak topluma örnek olalım. Öğrenci topluluklarımızı daha aktif kullanarak, şehrimize ve ülkemize katkılar sunalım” dedi.

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Bu haber 563 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 İLDE UYGULANAN SEYAHAT YASAĞI 3 HAZİRAN'DA BİTİYOR!
15 İLDE UYGULANAN SEYAHAT YASAĞI 3 HAZİRAN'DA BİTİYOR!
ÇANAKKALE'DE YÜZME ALANLARI BELLİ OLDU!
ÇANAKKALE'DE YÜZME ALANLARI BELLİ OLDU!