Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında; il genelinde belirlenen toplam 118 okulda öğrencilere yönelik Kişisel Güvenlik ve Bağımlılıkla mücadele eğitimleri verilmeye başladı.

ÖĞRENCİLERE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
22 Şubat 2020 - 11:01 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 11:04

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü Kapsamında “Okullar ve Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri” konusunda çalışma başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı Çanakkale il genelinde bulunan 57 İlkokul, 44 Ortaokul ve 17 Lise belirlendi. Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında görevliler Okul Yönetimi ile irtibat halinde olup ayda bir kez okul yöneticileriyle görüşmeler yaparak, bunun yanında çeşitli dönemlerde Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği tarafından belirlenen okullarda eğitim ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirip Jandarma dergileri, çeşitli broşürler ve materyaller dağıtılıyor.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde 18 Şubat 2020 günü Ezine İlçesi Geyikli Beldesindeki Geyikli Lisesinde bulunan Öğrencilere Çocuk ve Kadın Kısım Amiri J.Asb.Kd.Çvş. Mehtap Hergül tarafından  “Kişisel güvenlik’’ eğitimi ve 112 Acil Çağrı Hattı ile ilgili bilgilendirme yapılarak çocuklara hatıra olarak Jandarma armalı şapkalar dağıtıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü temsilcisi Sosyolog Zafer Kutlu tarafından  “Alkol, Sigara ve İnternet Bağımlılığı” konularında çocuklara yönelik olarak bilgilendirme yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum