Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ"

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve iş güvencesi ile ilgili yasa maddelerinin kanun teklifinden çıkarılması nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

16 Kasım 2020 - 12:28

Metin Ceylan yaptığı açıklamada; " Çocuklarımız ve geleceğimiz için alanlarda, meydanlarda, işyerlerinde direndik. Mücadelemiz sonuç verdi; Torba yasa içinde yer alan, 25 yaş altı ve 50 yaş üstü işçilere belirli süreli iş sözleşmeleri dayatan, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve iş güvencesini yok eden ve emeklilik haklarını tırpanlayan ilgili yasa maddeleri kanun teklifinden çıkarıldı. Benzer şekilde tam zamanlı çalışma yerine kısmi zamanlı çalışmayı teşvik eden yasa maddesi de geri çekildi.
Meclis önünden işyerlerine kadar bulunduğumuz her yerde işçi sınıfının kazanılmış haklarına, 25 yaş altı ve 50 yaş ve üzerinden başlayarak adım adım tüm işçilerin kıdem tazminatının elinden alınmasına yönelik bu saldırıya direndik ve geri püskürttük. Milyonları geçici işçiliğe mahkum edecek yasal düzenlemelere geçit vermedik.
Bu hak gaspı girişimine karşı işyerlerinde, meydanlarda, bulunduğu her yerde kararlılıkla ve inatla işçi sınıfının iradesini savunanları ve tüm üyelerimizi selamlıyoruz.
İşçi sınıfı örgütü olarak, emek ve demokrasi mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğiz.
Herkesin insanca çalışacağı ve insanca yaşayacağı Emeğin Türkiye’sini kurmak için mücadeleye devam!" ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum