Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİLLİ SPORCUMUZ ZEYNEP TAŞKIN'DAN BİR BAŞARI DAHA

“Türkiye Taekwondo Federasyonunun 2022 yılı Faaliyet Programında yer alan Büyükler Taekwondo Türkiye Şampiyonası 18-22 Ocak 2022 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. 74 ilden 1850 sporcunun iştirak ettiği şampiyonaya yoğun bir ilgi ve katılım vardı. Bu katılımcı iller arasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol şehirler ve iller de bulunmaktaydı. Zorlu müsabakalarda sporcular kıyasıya mücadele verdiler.

MİLLİ SPORCUMUZ ZEYNEP TAŞKIN'DAN BİR BAŞARI DAHA
25 Ocak 2022 - 12:11
Ülkemizin ve Çanakkale’mizim gururu Avrupa şampiyonu sporcumuz Zeynep TAŞKIN, 49 kg’da tatamiye çıkmış ve mükemmel maçlar ortaya koymuştur. Kategorisinde 103 sporcu bulunan Zeynep, beş maçını nakavt olmak kaydıyla 6 maçında da ortaya koyduğu teknik ve taktik üstünlük ile yendi. Zeynep’in tatamiye çıkışını tüm illerin antrenörleri ilgi ve beğeni ile seyrettiler. Sikletinde süpriz favori olarak gösterilen sporcumuz Zeynep, önde götürdüğü final maçını bir puanla kaybederek Türkiye ikincisi oldu ve gümüş madalya kazandı. Milli sporcumuz Zeynep bu yıl Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Başkanlık Kupası Taekwondo Şampiyonası’na milli takım adına katılma hakkını kazanmış oldu. Ayrıca şubat ayında Antalya’da yapılacak olan Uluslararası Turkish Open Taekwondo Şampiyonası’na da katılacak. Kulübümüz sporcusu bir diğer Milli sporcumuz İrem Dinç, ilk defa böylesi büyük ve önemli şampiyonaya katılmasına rağmen bazı maçlarını nakavtla, dördüncü maçta yenilerek Türkiye 5. olmayı başardı. Gayretli ve istikrarlı çalışmalar ile hazırlandığımız Türkiye şampiyonasından 2 derece ile döndük. Sporcularımız, çalışmalarının üstüne koyarak bayrağımızı uluslararası camia da en iyi şekilde temsil edeceklerdir.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi ve Anafartalar Spor Kulübü Antrenörü Hasan ALTUNIŞIK; “ sporcum Zeynep TASKIN’ın almış olduğu bu büyük başarı sporcumuza Dünya Taekwondo federasyonu tarafından düzenlenen başkanlık kupası Taekwondo şampiyonasına katılma vizesini aldırdı. Milli sporcumuz Zeynep daha önce Avrupa, Uluslararası ve Balkan şampiyonu olmuştu, inşallah yapılacak olan turnuvalarda da şampiyon olarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı inancındayım” dedi.  

Taekwondo İl Temsilcisi Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca 2005 doğumlu gençlerde yarışan sporcularımızdan 49 kg’da tatamiye çıkan Milli sporcumuz İrem Dinç bazı maçlarını nakavtla alarak adeta bu şampiyonada “ben de varım” dedi. Fiziki olarak taekwondo sporuna çok yatkın olan sporcumuz büyükler kategorisinde daha yeni olmasına rağmen mükemmel maçlar ortaya koyarak kendinden büyük sporcuları yenerek Türkiye 5.si olmayı başardı. Böylelikle sporcumuz İrem şubat ayında Antalya’da yapılacak olan Uluslararası Taekwondo Şampiyonası’nda ülkemizi ve Çanakkale’mizi temsil edecek. Son olarak sporcularımızın yapılacak bu şampiyonalarda daha iyi ve gayretli çalışarak daha büyük başarılara imza atacağı inancındayım.

Aldığımız başarılar, sporcularımıza imkân verildikten sonra ve desteklendiklerinde, ne kadar büyük başarılara imza atabileceklerinin teminatıdır. Çanakkale kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün Taekwondo’da veya her branşta Çanakkale’de adını duyuran başarılı sporcularımıza yardım ve desteklerini esirgememelerini diliyoruz.            
Ben sporcularımı bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine başarı merdivenlerini en güzel şekilde tırmanmalarını, başarılarına başarı katmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum