Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"MESNETSİZ BİR ALGI OPERASYONUDUR"

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, bir süredir Çan Belediyesi ve kendisi hakkında ortaya atılan iddialar ile ilgili bir kamuoyu açıklamasında bulundu.

 "MESNETSİZ BİR ALGI OPERASYONUDUR"
18 Mayıs 2022 - 12:29
Başkan Öz, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Bir süredir tarafıma atfedilen, kamuoyunu meşgul eden asılsız iddialara yönelik bazı yerel ve ulusal basında çıkan haberlere istinaden açıklama yapma gereği doğmuştur.
Adli makamlara yapılan müracaat neticesinde bilgisine başvurulan bazı belediye personelleri, kendilerine sorulan sorulara açık ve net cevaplarını vermişlerdir. Atılı iddiaları yönelten şahsın soyut ifadeleri; yerel, ulusal basın ve sosyal medya aracılığıyla bu haberleri, kamuoyuna servis eden kişiler, yargısız infaz yaparak “ belediye personeli göz altında”, “tutuklamalar var”, “sabaha kadar alınan ifadeler” vb. şeklinde gerçeği yansıtmayan haberler kullanarak kamuoyu yanıltılmaktadır. Hatta bu yanıltıcı haberleri içeren metinler, elleri kelepçeli bir görsel kullanılarak çirkinleştirilmiştir.
Bu açık ve net bir şekilde temsil ettiğim kuruma, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerime dolayısıyla şahsıma karşı yürütülen mesnetsiz bir algı operasyonudur.
Basından öğrendiğimiz kadarı ile şahsi giderlerimin belediyeye yansıtıldığı, oturduğum evin mülkiyetinden, iki dairenin birleştirilmesine, içine yapılan tadilat işçiliklerinin belediyeye fatura edildiği gibi ifadeler yalan haberler arasında yer almıştır. Oturduğum ev kiradır. İki dairenin birleştirilmesi söz konusu değildir. Tadilat yapıldıysa da hepsi şahsi giderimdir. Ödemeleri de tarafımdan yapılmıştır.
Seyahat harcamalarının belediyeye yansıtıldığı haber metinleri de yine basında yer almıştır. Bir belediye başkanının yurt dışında yapılacak olan gezi masraflarının belediye bütçesinden karşılanabilmesi için meclis kararı alınması gerekmektedir. Ancak bu şekilde çıkılan bir seyahatin harcama ve giderleri belediye bütçesinden karşılanabilir. Yerel ve ulusal basında yer alan “Kosova “ gezisinin meclis gündemine getirilmesine ilişkin bir talebim olmamıştır. Dolayısıyla alınmış bir meclis kararı yoktur.
“BÖYLE BİR ŞEY OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”
Kaldı ki, o şahsın daveti üzerine gittiğim Kosova’da, fuar etkinliği ve bazı ziyaretlerde bulunulmuşsa da ben ve beraberimdeki kişilerin masrafları imkanlarımızca karşılanmıştır. Belediyeye yansıtılmış tek bir harcama dahi olmamıştır. Böyle bir şey olması mümkün değildir.
Belediye meclis gündeminde alınan tek yurt dışı gezi kararı “Romanya” gezisidir. Sonrasında da bu gezi programı iptal olmuştur. Dolayısıyla belediye bütçesinde bu programa ilişkin bir masraf kalemi oluşmamıştır.
“BELEDİYEDEN HİÇBİR HAK VE ALACAĞI KALMAMIŞTIR”
Ödeme alamadığı için iflas ettiğini iddia eden kişi ne iş yaptıysa parasını almış, belediyeden hiçbir hak ve alacağı kalmamıştır. Tıpkı diğer söylemler gibi bu da gerçeği yansıtmamaktadır. Neden iflas ettiğini kendisi çok iyi bilmektedir. Ticari ilişkilerinin çıkmaza girmesi nedeni ile şahsımdan ve kurumdan olmayacak isteklerde bulunmuş, bu talepler tarafımdan şiddetle reddedilmiştir.
“MAKAMIMDAN FAYDALANMAK İSTEMİŞ”
Bu güne kadar haksız kazançlarına imkan vermediğim kişilerin, iftira ve hakaretlerine karşılık her türlü söylemleri ile adli makamlar aracılığı ile mücadelemi sürdürüyorum ve bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğim. Nasıl ki bu şahıslar benim üzerimden çıkar sağlayamadılarsa aynı şekilde akrabam dahi olsa atılı iddiaları tarafıma yönelten kişi de makamımdan faydalanmak istemiş, fayda sağlayamayacağını anladığı noktada, zaten her gün sosyal medyadan karşılaştığım dayanaksız ithamlara yenileri eklenmiştir.
Çan Belediyesinde Başkanlık görev tarihim itibari ile sorumluluklarını yerine getiren tüm esnaf ve firmalarla hiçbir siyasi, ideolojik ayrım gözetilmeksizin kanunlar çerçevesinde çalışılmıştır. Tüm görev ve sorumluluklarımız adil ve mevzuatlar dahilinde yerine getirilmektedir.
“ÇAN HALKININ VİCDANINA BIRAKIYORUM”
Kamuoyunda yer alan mesnetsiz iddiaların sahiplerini, haksız kazanç elde etmeyi kendilerine meslek edinmiş kişileri, rant yemeği hak gören bu tür zihniyeti, Çan halkının ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum