Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
KIRKPINAR AĞASINDAN BAŞKAN ORUÇOĞLU’NA TAM DESTEK

KIRKPINAR AĞASINDAN BAŞKAN ORUÇOĞLU’NA TAM DESTEK

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Kırkpınar'da Geyikli Yağlı Güreşlerini tanıttı, Kırkpınar Ağasından da tam destek aldı.

09 Temmuz 2019 - 10:31

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’nun ata sporumuz güreşe olan duyarlılığı ve çabası olanca hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanlığı öncesinde güreş ağalığıyla milli sporumuza destek sunan Başkan Oruçoğlu,şimdi de Geyikli Güreşleri için var gücüyle çabalıyor.

658. Kırkpınar Güreşlerine katılan Geyikli Belediye Başkanı, burada ünlü güreşçiler, güreş ağaları ve bu yılın Kırkpınar Güreş Ağası seçilen Seyfettin Selim ile bir araya geldi. Efsane Kırkpınar ağasını 24 Ağustos 2019 tarihinde Geyikli’de düzenlenen yağlı güreşlere davet eden Başkan Oruçoğlu, Kırkpınar ağasından tam destek aldı.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu “Geyikli; coğrafi, tarihi, turistik anlamda zenginliklere sahip. Arzumuz Geyikli’nin kültür, sanat, spor anlamında daha üst seviyelere erişmesidir. Bu anlamda ata sporumuz güreşi önemsiyoruz. Geyikli’de büyük bir toy düzenleyeceğiz. Geleneği geleceğe aktaracağız. 24 Ağustosta güreşin kalbi Geyikli Yağlı Pehlivan Güreşlerinde atacak. Kırkpınar ağamız başta olmak üzere, ciddi bir ilgiyle karşı karşıyayız. Değerli güreşçilerin, güreşseverlerin buluşma yeri Geyikli olacak.” dedi.

 

Reklam
Bu haber 365 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x