Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Helvacı Köyünde Yapılan ÇED Toplantısında Tansiyonlar...

Helvacı Köyünde Yapılan ÇED Toplantısında Tansiyonlar Yükseldi

İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.’nin Helvacı köyüne kurması planlanan Kömür Ocağı Projesinin ÇED toplantısında tansiyonlar yükseldi.

15 Kasım 2018 - 17:44

İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.’nin Helvacı köyüne kurması planlanan "Kömür Ocağı" projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi Halkın Katılımı Toplantısı, 15 Kasım Perşembe günü saat 11.00’da Helvacı köy kahvesinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından sunum ile başlayan toplantıda katılanların büyük çoğunluğu, Kömür Ocağı yapılmasına karşı çıkarken, bir kısmı da projeye olumlu tepki verdi. Sunum sonunda sorusu olanlar sırayla sorularını sordu. Çan Çevre Derneği Hamza Yıldız da, “Helvacı Kömür Ocağı Çan ve köylerini toza boğacak. Eğer buraya kömür ocağı kurulursa artık burada tarım ve hayvancılık yapamayacaksınız” dedi.

Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri vatandaşın sorduğu soruları yazarak bakanlığa iletileceğini bildirdi. Zaman zaman seslerin yükseldiği toplantı, olaysız şekilde sonlandırıldı.

Toplantıya, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, AK Parti Çan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz, Ak Parti Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Dirlik, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız, Çanakkale İDA Dayanışma Derneği, Helvacı Köyü halkı ve Çan’dan vatandaşlar katıldı.

 

Bu haber 4167 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 İLDE HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!
15 İLDE HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!
ÖZGÜRLÜK PARKI VE GÜZELYALI HALK PLAJINDA DA SALGIN HASTALIK RİSKİNE KARŞI ÖNLEMLER ALINDI
ÖZGÜRLÜK PARKI VE GÜZELYALI HALK PLAJINDA DA SALGIN HASTALIK...