Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HELİKOPTERLE HAVADAN TRAFİK DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından helikopter ile havadan trafik denetimi yapıldı.

HELİKOPTERLE HAVADAN TRAFİK DENETİMLERİ SÜRÜYOR
27 Kasım 2019 - 16:10

Gerçekleştirilen faaliyet kapsamında "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst sevyide tutulabilmesi için, sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, kask takmama, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme konularında havadan denetim yapıldı.

Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için mola vermenin önemi anlatılmış ve sürücülere trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca,Helikopter denetim faaliyeti,Merkez İlçe J.K.lığı, Kirazlı Yol Arama ve Kontrol Noktasında, Lapseki İlçe J.K.lığı,Umurbey İl YoluYol Arama ve Kontrol Noktasında ve Ayvacık İlçe J.K.lığı,Kadırga Köyü Kavşağı Yolu Yol Arama ve Kontrol Noktasında, eş zamanlı olarak Jandarma Trafik Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri müşterek olarak görevlendirildi.

Yapılan denetim sonucunda 174 araç sorgusu yapıldı, 7 araç trafikten men edilirken 9 araç sürücüsü hakkında 4.782,00 TL idari para cezası uygulandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum