Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GÜNEŞHAN; "BEĞENMESELERDE YÜZDE 60 OYA SAYGI DUYMAK ZORUNDALAR"

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan düzenlediği basın toplantısında son günlerde Çanakkale'de meydana gelen CHP karşıtı söylemler, Seçmenlere yapılan hakaretler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

26 Haziran 2019 - 16:20

Güneşhan konuşmasında Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal hakkında; "Öğrenci Konseyi başkanı Alperen Uysal isimli kardeşimiz genç bir kardeştir. Heyecanlı olmasına veriyoruz bu söylemlerini. Ama biz genç arkadaş ve kardeşlerimizden şunu bekliyoruz; kendi özgür iradeleri ile konuşsunlar. Birilerinin ağzı ile dili ile konuşmasınlar. Birilerine yaranmak, belirli makamlara gelebilmek için konuşmasınlar. Öğrenci kardeşimiz gençtir, deneyimsizdir. Söylediği dil, konuşması aynı Bülent Turan'ın dilidir, Turan'ın söylediği laflardır. Ona hoş görünmek için daha yakın olabilmek için makamlara gelebilmek söylemiş olabilir. Buna ihtiyacı yok, kendi görüşlerini söylese düşüncelerine saygı duyulabilir. Ancak gerçek şu ki; Çanakkale merkezde yerel yönetim anlayışı yüzde 60 oy almıştır. Beğenseler de, beğenmeseler de yüzde 60 oya saygı göstermek zorundadırlar. Bu oyların içinde ciddi oranda Üniversiteli kardeşlerimizin oyları vardır. Üniversiteli gençlerimiz, kardeşlerimizin bir çoğu yaz aylarında memleketlerine gitmeyi değil; Çanakkale'de kalmayı seçiyorlar" dedi.

Güneşhan konuşmasının devamında ÇOMÜ'nün kent için son derece önemli bir kurum olduğunu belirterek; "Çanakkale çünkü huzurlu bir kenttir. Çanakkale şu anda Türkiye'nin en ideal kentidir. Kim ne derse desin, şu anda bir yerel yönetim vardır. Bu yerel yönetimin gayret ve çabaları sonucunda bu kent bu noktalara gelmiştir. Başarılı olduğu içinde Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan dördüncü döneminde de oyları katlayarak seçilmiştir. Üniversite bizim için, Çanakkale için son derece önemli bir kurumdur. Bu kuruma biz sahip çıkacağız. Bugün üniversitenin yöneticilerine farklı bakma lüksümüz yok. Bu genç kardeşimize de sahip çıkacağız. Kendisinin gençliğine veriyorum. Maalesef Türkiye'de liyakat sistemi ortadan kalktığı için devlet kademelerinde bir yere gelebilmek, işsizsen iş bulabilmenin oylu yordamı kendilerine muhalefet olan CHP ise CHP'ye, Atatürk ise Atatürk'e Laiklik ise Laiklik hakkında konuşmak, gerekirse sert sözler ifade etmekten geçiyor. Ben genç kardeşlerime bu yolu tavsiye etmiyorum. Günümüzde gençler maalesef şunu gördüler; devlette bir yere gelebilmek için mevcut iktidarla birlikte hareket etmeli, iktidara muhalefet eden kim varsa hakaret ederek, aşağılamakla, eleştirmekle olduğunu gördüler. Gençler de doğru olmayan bu tür davranışları görerek kendilerine örnek alıyorlar" dedi.

AK Parti Merkez İlçe Yöneticisi Gülsüm Bulayır'ın sosyal medyada "CHP'ye oy veren başörtülülere acıyorum" ifadelerini kullanması hakkında İsmet Güneşhan şunları söyledi; "Ona bir şey söyleme gereği duymuyorum. Bunun muhatabı da değiliz. Bu tür şeylerin prim yapmadığını bunları görmesi, ders çıkartmaları lazım. Seçim döneminde kullandıkları dil, aşağılayıcı, yok sayan, ötekileştiren dil sonucunda İstanbul gibi bir şehirde kendilerini ne hale getirdiklerini hepimiz gördük. Çanakkale ne hale geldiklerini görüyoruz. Birilerinin Artık Bunlara Dur Demesi Gerekiyor. Cumhurbaşkanımız seçim sonucunda çıkıp tebrik etmiştir, adayları çıkıp tebrik etmiştir. Her önüne gelen sosyal medyada bu tür şeyler yazarsa; halkın beklentilerinin üzerinde, farklı bir siyaset yapılmaya başlanır. Biz bu dönemde yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Bizim için önemli olan birliğimiz, beraberliğimiz, Türkiye'dir. Çanakkale için ne yapabiliriz? Önümüzde seçimsiz 4 yıl var, iktidarla birlikte el ele çalışmak zorundayız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum