Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

" GAZETECİLİK MESLEĞİ, ÇAĞIMIZIN EN SAYGIN VE DİNAMİK MESLEKLERİNDEN BİRİDİR"

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

" GAZETECİLİK MESLEĞİ, ÇAĞIMIZIN EN SAYGIN VE DİNAMİK MESLEKLERİNDEN BİRİDİR"
09 Ocak 2020 - 15:23 - Güncelleme: 09 Ocak 2020 - 15:25

Ölçek mesajında; "Gazetecilik mesleği, çağımızın en saygın ve dinamik mesleklerinden biridir. Mesleğin getirdiği çeşitli sıkıntılara katlanarak halkı bilgilendirme, aydınlatma görevini yüksek bir sorumlulukla yerine getiren gazetecilerin, sosyal ve ekonomik haklarını düzenleyen yasanın kabulüyle, 10 Ocak tarihi, 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanmaktadır.

Özgür bir basının varlığı ve basının her anlamda baskıdan uzak bir şekilde görevini yerine getirmesi, demokrasimizin daha sağlıklı işlemesi, standartlarının yükselmesi ve kamuoyu duyarlılığının artması bakımından büyük önem taşımaktadır.

Basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi, demokratik toplum düzeninin en önemli gereklerinden biridir. Basın özgürlüğünün korunması kadar önemli bir başka husus ise, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerin üstün tutulmasıdır.

Basının ulaştığı seviyede en büyük pay kuşkusuz görevini, şartlar ne olursa olsun fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir.

Basın mensuplarımızın sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri şartlara ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı daha da güçlü kılacaktır.

Basın mensuplarımızın bu anlayışla, daima sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine, ülkemizin demokrasi, hukuk, insan hakları konusunda en ileri standartlara ulaşması çabalarına katkılarını sürdüreceklerine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşünceler ile "Çalışan Gazeteciler Günü"nüzü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, size sevgi ve selamlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum