Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"ESMA MUTLU İÇİN UMUT OL" KAMPANYASINA REKTÖR ERENOĞLU'NDAN DESTEK

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Kemik iliği yetersizliği nedeniyle nakil bekleyen mezun öğrencimiz Esma Mutlu için bugün Çanakkale Medical Park Hastanesi önünde bulunan Kızılay Aracına kök hücre bağışında bulundu.

"ESMA MUTLU İÇİN UMUT OL" KAMPANYASINA REKTÖR ERENOĞLU'NDAN DESTEK
09 Şubat 2024 - 16:57
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu Esma Mutlu için başlatılan kampanyaya üniversitemiz personelini ile öğrencilerimizin yanı sıra gönüllü herkesi destek için davet etti ve bir açıklama yaparak bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi ve ekledi:
“Bugün burada yapılan bağışlarla umudumuz, Esma Mutlu için uygun kök hücreyi bulmak. Yılda ortalama 3 bin hasta kemik iliği nakli bekliyor. Bu bağlamda bu hastalıkla mücadele eden ve kök hücre nakli bekleyen hastalar için bugün burada yapılacak bağışlar bir veri tabanı oluşturacak ve birçok hastaya da can olabilecek. Bu tür kampanyalar üniversite- kent iş birlikleri için önemli.  Üniversitelerin bu tür çalışmalarda öncülük etmesi ve kıymetli sonuçlar elde etmesi açısından da çok değerli. Üniversitemizin Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğüne ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğüne de kampanyaya destek sundukları için teşekkür ediyorum. Esma Mutlu’ya ve tüm hastalara acil şifalar diliyorum. ” 
Kampanya ya destek vermek için Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter V. Oğuz Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Karabulguda da hazır bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum