Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK İNSANLIK GÖREVİDİR"

"ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK İNSANLIK GÖREVİDİR"
03 Aralık 2020 - 15:04

Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybeden vatandaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum.
Engelli bireylere yönelik tüm engellerin ortadan kaldırılması ve toplumun bu konuya daha duyarlı olunması gerektiğine inanıyorum. Engellilerimizin toplumsal hayata uyum sağlamalarını ve günlük ihtiyaçlarını gidermelerini temin etmenin insanlık görevi olduğunu düşünüyorum.
Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermeleri, sosyal sorumluluk üstlenmeleri ve kendilerini hak ettikleri yerde görmeleri şüphesiz bizlerin de sosyal dokusunu zenginleştirecek ve gücüne güç katacaktır. Bu nedenle sadece bir gün değil, her gün engelli vatandaşların işlerini kolaylaştırma konusunda hassasiyet göstermeliyiz.
Burada bizlere düşen en büyük görev, engelli bireylerin farkına vararak onların hayatını kolaylaştırıcı adımlar atmak, yaşam boyu öğrenmelerine ve eğitim-öğretimlerine kesintisiz devam etmelerine katkı sunmaktır. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız.
Tüm engellilerimizin gününü tebrik ediyor, her birine ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bülent ÖZ
Çan Belediye Başkanı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum