Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"EKMEKLE OYNAYANIN DERDİ BİTMEZ"

Bülent Turan, Kurban Bayramının birinci günü Çan’da kaymakamlığın düzenlediği bayramlaşma programına katıldı.

"EKMEKLE OYNAYANIN DERDİ BİTMEZ"
17 Haziran 2024 - 13:38

Bülent Turan, Kurban Bayramının birinci günü Çan’da kaymakamlığın düzenlediği bayramlaşma programına katıldı.Programa, Çan Kaymakamı Emre Nebioğlu, Çan Belediye Başkanı Harun Arslan, Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen, Çan Ak Parti Çan İlçe Başkanı Sadi Yağlı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Bugünkü bayramların kıymetini bilelim”

Burada vatandaşlarla bayramlaşan Turan, bayramların öneminden bahsederek, “Hep derler ya eski bayramlar diye, bunu kullanmamak lazım ve bugünü yaşamak lazım. Bugünün şartlarını değerlendirip iyi bayram yapmak lazım. İmkanı olan büyüklerine gitsin ziyaret etsin, olmayan telefonla büyükleriyle buluşsun. Eski bayram diye dert edeceğimize, bugünkü bayramları iyi hale getirmeye çalışalım” dedi.

“Ekmekle oynamayın”

Turan, belediye başkanlıklarının değişmesinden sonra gündeme gelen işçi çıkartmalarına da değinerek şunları söyledi. “Seçimlerde birçok ilçe, milletin tercihiyle beraber belediye yönetimlerini değiştirdi. Terörle ilişkisi olan özel durumlar hariç olmak üzere, bütün belediyelere sonsuz saygımız var. Ne olur, işçi kavgası, siyasi görüşünden dolayı personeline zulmetme, işten kovma, yer değiştirme, ota çöpe gönderme gibi bize yakışmayan işleri hiç bir başkanımız yapmaması lazım. 14 yıl vekillik yaptım, çok siyasi polemiğe girdim. Kimse bana siyasi görüşünden dolayı işten attırdı, tayin yaptırdı diyemedi. Hamdolsun. Çanakkale’nin 12 belediye başkanına da davette bulunuyorum. Ekmekle oynamayın, ekmekle oynayanın derdi bitmez”

“Çan’da hizmetlerin takibini yapalım”

Turan, Çanakkale Milletvekilliği döneminde Çan’a çok güzel hizmetler ettiklerini belirterek, hizmetlerin devam etmesi için sıkı takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Turan, “Çan’ın OSB çalışması vardı, kamu binalarının yenileme çalışmaları vardı, farklı tarım bölgelerinin kurulması ile ilgili çalışmalarımız vardı. Hepsiyle ilgili takibini yapalım. Vekillerimiz başta tüm ilgilileri sıkıştıralım” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum