Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇTSO, AĞAÇ VE ORMAN UR-GE PROJESİ İHTİYAÇ ANALİZİ SONUÇ...

ÇTSO, AĞAÇ VE ORMAN UR-GE PROJESİ İHTİYAÇ ANALİZİ SONUÇ TOPLANTISI YAPILDI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Ağaç ve Orman ürünleri sektörünün, ihracat ve rekabetçilik gücünün arttırılmasına yönelik olarak hazırlanan; “Çanakkale’nin Ağaç ve Orman Ürünlerinde Rekabet Gücünü ve İhracatını Geliştirme Kümesi” projesinin İhtiyaç Analizi Sonuç Raporu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

22 Ağustos 2019 - 14:04

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Özcan Şimşek, Ticaret İl Müdür Vekili Hüseyin Aşkı, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Pazarlama Şube Müdürü Bahri Durmaz, Tarım İl Müdür Yardımcısı Mehmet Sezer, İl Gümrük Müdür Yardımcısı Birol Dündar, Çanakkale İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Enver Günsel, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran, projede yer alan sektör temsilcileri, Genel Sekreter Sema Sandal, Proje Uzmanı Gökhan Doğru ve Dış Ticaret Uzmanı Bülent Bogadır hazır bulundu.

“ODA OLARAK HEDEFİMİZ; İHRACAT YAPAN ÜYELERİMİZİ ALTERNATİF PAZARLARA TAŞIRKEN, İHRACATA YENİ BAŞLAYACAK FİRMALARIMIZA KILAVUZLUK YAPMAK”

Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projesi İhtiyaç Analizi Sonuç ve Bilgilendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bölgemizde üretilen katma değerli ürünlerin ihracata giden yolda üyelerimize destek olmak üzere kılavuzluk yapmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefimiz doğrultusunda, bölgemizin öncelikli sektörleri arasında yer alan Ağaç ve Orman ürünleri ile bu sektörün değer zincirinde yer alan firmalarımızın ürettikleri ürünleri yurt dışı pazarlara taşımak üzere projemizi hayata geçirdik. Projemizde yer alan 25 firmamızın katılımlarıyla sağlanan İhtiyaç Analizi Sonuç bilgileri bugün sizlerle burada paylaşılacak. Firmalarımızın ihracat ve pazar araştırma çalışmalarında ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine yılın son çeyreğinde başlayacağız. Eğitim faaliyetlerinin %75’i Ticaret Bakanlığımız %25’i ise Odamız tarafından karşılanacak. Bu sayede projede yer alan üyelerimiz ihracat ve pazar araştırmasına yönelik üst düzey eğitim faaliyetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Bununla beraber projemizde; Tanıtım, Yurt Dışı Pazarlama ve Alım Heyeti faaliyetlerinin %75’i yine Ticaret Bakanlığımız tarafından karşılanıyor. Bunu ihracatı hedefleyen firmalarımız için büyük bir fırsat olarak görüyorum. Odamız bünyesinde ihracat ve dış ticaret konularında tüm üyelerimize hizmet verecek birim oluşturduk. Daha önce İhracatçılar Birliğinde görev yapmış olan Dış Ticaret Uzmanı Bülent Bogadır’ı kadromuza dahil ettik. Odamızda ihracat ve pazar araştırması konularında altyapı çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor.” diyerek projeye katılım sağlayan,destek veren tüm üyelere, Projede çalışan personele ve danışman firma temsilcilerine teşekkür etti.

Danışman firma tarafından yapılan sunumda, projede yer alan firmaların ürünlerine göre belirlenen hedef Pazar ülkeler ve İhtiyaç Analizi sonuçları hakkında firmalara bilgi verilmesi ve soru-cevap kısmı ile toplantı sona erdi.

Bu haber 2144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞEHİT OLAN 33 ASKERİMİZDEN 28'İNİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU!
ŞEHİT OLAN 33 ASKERİMİZDEN 28'İNİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU!
9 ŞEHİDİMİZ VAR!
9 ŞEHİDİMİZ VAR!