Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇOMÜ HİT, ÜYELERİNE MÜLAKAT EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu (ÇOMÜHİT), Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile işbirliğinde üye öğrencilerine yönelik olarak “Cv Hazırlama Ve Mülakat Eğitimi” düzenledi.

ÇOMÜ HİT, ÜYELERİNE MÜLAKAT EĞİTİMİ DÜZENLEDİ
19 Aralık 2019 - 14:57

ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Cemil Meriç Konferans Salonunda düzenlenen program Topluluk Başkanı Batıhan Alay’ın açılış konuşması ile başladı. Başkan Alay, aktif bir öğrenci topluluğu olduklarını ve özellikle üyelerinin kişisel gelişimine önem verdiklerini kaydetti.

Eğitim, Çanakkale İşkur İş Kulübü Lideri Ahmet Şarman tarafından verildi. Yaklaşık 1 saat süren eğitimde iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, kendini tanıtma, iş arama ağı kurma, konuşma planı, beden dili gibi farklı başlıklar ele alındı. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği ve iki grup halinde yaklaşık 100 üniversite öğrencisine yönelik düzenlenen program faydalı geçti.

Halkla İlişkiler Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Gökhan Bayram, eğitimle ilgili olarak “İŞKUR Müdürümüz Sayın Ali Çalışkan’a teşekkür ederiz. Sayın müdürümüzün öğrencilerimize gösterdiği ilgi memnuniyet vericidir. Sayelerinde önemli bir açık kapanmıştır. Eğitmenimiz Sayın Şarman sayesinde iş görüşmelerinde öğrencilerimiz artık kendilerini daha rahat ifade edecektir. İş arama sürecinde ne yapacakları konusunda yol haritası çıkarabileceklerdir.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum