Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÇOMÜ GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTELER ARASINDA İLK...

ÇOMÜ GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTELER ARASINDA İLK 50’DE

Ülkemizdeki en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitenin sıralandığı "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi" 2018 yılı sıralamasında üniversitemiz de yerini aldı.

20 Haziran 2019 - 10:46

Üniversitemizin üzerinde önemle durduğu ve çalışmalarını Proje Koordinasyon Merkezi aracılığıyla gerçekleştirdiği “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi”ne girmeye yönelik faaliyetlerinin neticesinde ÇOMÜ, 2018 yılının girişimci ve yenilikçi üniversiteleri arasında yer buldu. Endeks sonuçları, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı. Öğretim üyesi sayısı 50’nin üzerinde olan 164 üniversiteden toplanan verilere göre hazırlanan “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi”nde ÇOMÜ 48. sırada yer aldı. 

TÜBİTAK tarafından 2012 yılından bu yana yayımlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi, üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralıyor. Endeks, üniversitelerde girişimcilik ve yenilikçilik kültürünün gelişmesine katkı sağlıyor. Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim ile ekonomik katkı ve ticarileşme olmak üzere 4 boyut altında 19 gösterge seti bulunuyor.

2018 yılı sonuçlarına ilişkin ayrıntılı liste için tıklayınız.

 

Reklam
Bu haber 360 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GERÇEK HAYATLAR İSİMLİ KİTAP İLGİ ÇEKİYOR
GERÇEK HAYATLAR İSİMLİ KİTAP İLGİ ÇEKİYOR
DOLAR GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI!
DOLAR GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI!