Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇOCUKLARA EN GÜZEL HEDİYE BİGA BELEDİYESİ'NDEN

Biga Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında 23 Nisan Çocuk Kütüphanesi’ni hizmete açtı. Başkan Erdoğan, “Bu güzel hediyeyi çocuklarımıza armağan ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLARA EN GÜZEL HEDİYE BİGA BELEDİYESİ'NDEN
24 Nisan 2020 - 11:03

Biga Belediyesi tarafından küçük okurlara hizmet vermek üzere 23 Nisan Çocuk Kütüphanesi açıldı. Açılışa sosyal mesafe kuralına uyarak Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen katıldı. Açılış, Biga Belediyesi’nin sosyal medya hesabı Facebook üzerinden canlı olarak yayınlandı.

5 BİN ADET KİTAP VE EĞİTİCİ İÇERİK BULUNUYOR

‘Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz’ vizyonuyla çalışmalarına devam eden Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, geleceğin teminatı çocuklar için büyük önem verdiği çocuk kütüphanelerinin ilkini anlamlı bir gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hizmete aldı. Konsepti tamamen çocuklara yönelik hazırlanan kütüphanede birbirinden seçkin 5 bin adet kitap ve zeka oyunu bulunuyor. Alişdede Bilgi Evi’nde hazırlanan 23 Nisan Çocuk Kütüphanesi okul öncesi ve ilkokul dönemini kapsayan 5 bin kitap, eğitici içerikler, zeka, yetenek ve beceri oyunlarıyla çocukların mutluluk içinde vakit geçireceği bir yer olacak.

“23 NİSAN ÇOCUK KÜTÜPHANESİNİ ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ”

Açılışta konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Sevgili hemşehrilerim, kıymetli çocuklar bundan tam 100 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurulması vesilesiyle bugü tüm dünya çocuklarına armağan edildi. 100 yıldan bu yana 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutluyoruz. Tabi 100 yılda buruk bir kutlama gerçekleştiriyoruz. Çünkü Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs’ten dolayı bu bayramda çocuklarımızdan uzağız. İsterdik ki bugün bu şirin kütüphanenin açılışında çocuklarımızla birlikte hep beraber olalım. İnşallah bu zorlu süreci de millet olarak omuz omuza vererek atlatacağız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz ve bugün Biga Belediyesi olarak yapmış olduğumuz Çocuk Kütüphanesi’nin temsili açılışını yapıyoruz kütüphanemizi çocuklarımıza armağan ediyoruz. Biga’mıza hayırlı olsun. Burası çocuklarımızda kitap okuma sevgisinin oluşacağı, beceri oyunlarını oynayacakları çok güzel bir mekan oldu. Çocuklarımız burada güzel vakit geçirebilecek ve kendilerini geleceğe hazırlamak anlamında ilk adımlarını atacak. Biz çocuklarımızı çok seviyoruz. Sizlere selamlarımı gönderiyorum” dedi.

“KISITLAMADAN SONRA TÜM ÇOCUKLARIMIZI BURAYA DAVET EDİYORUZ”

Kütüphanenin eğitici ve eğlendirici olduğunu söyleyen Biga Kaymakamı Mustafa Can, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu bayram maalesef biraz daha buruk kutluyoruz. Çünkü çocuklarımızın neşesi ve gülümseyişi sokaklarımızda ve okullarımızda yok. İnşallah Koronavirüsten sonra çocuklarımızla daha coşkulu ve güzel bir şekilde özel günlerimizi kutlayacağız. Biga Belediyemizin çok güzel bir çalışması neticesinde oluşturulan 23 Nisan Çocuk Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Gerçekten çok güzel, çocuklarımız için eğlenceli ve eğitici bir alan olmuş. Belediye başkanımıza ve emeğe geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kısıtlarımızın ardından tüm çocuklarımızı buraya eğlenmeye ve öğrenmeye davet ediyoruz. Çocuklarımıza bu bayramı hediye eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Kütüphane Biga’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum